Fors meer muskus- en beverratten gevangen door hoogwater
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse waterschappen hebben vorig jaar flink meer muskus- en beverratten gevangen. Ze spoorden ruim 65.000 muskusratten op, een stijging van 29 procent. Bij de beverratten steeg het aantal gevangen exemplaren met 13 procent tot meer dan 1860, meldt de Unie van Waterschappen (UvW).
Volgens de unie droegen de hoge waterstanden in de winter en het voorjaar in grote mate bij aan de toename van gevangen muskus- en beverratten. Vooral vanuit Duitsland stroomden meer knaagdieren binnen, die door het hoge water hun holen niet meer konden bereiken en vervolgens stroomafwaarts in Nederland vaste grond zochten. De waterschappen vingen de meeste dieren dan ook in het grensgebied, zegt de UvW.
Muskus- en beverratten worden opgespoord, omdat ze schade aan dijken en waterwegen kunnen veroorzaken door holen en gangenstelsels te graven. Daardoor kunnen dijken en kades verzakken en in het ergste geval doorbreken. Ook zijn de knaagdieren invasieve soorten die van nature niet in Nederland voorkomen en een bedreiging vormen voor de biodiversiteit, stelt de Unie van Waterschappen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
49 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
3 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
5 uur geleden