Fors meer mobiele klanten KPN dankzij overname Youfone
DEN HAAG (ANP) - KPN heeft er dankzij de overname van provider Youfone dit jaar 634.000 mobiele klanten bijgekregen. Er kwamen in het eerste halfjaar daarnaast 109.000 nieuwe glasvezelklanten bij.
KPN kreeg eerder dit jaar van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) toestemming om Youfone over te nemen. Dit bedrijf gebruikt al het mobiele netwerk van KPN en heeft ruim 580.000 klanten. Met de overname wil KPN zijn positie op de mobiele en breedbandmarkt versterken. De breedbandmarkt blijft volgens volgens KPN-topman Joost Farwerck "uitdagend, met name bij onze dienstverlening over het kopernetwerk waar we meer verloop zien".
De omzet in het eerste halfjaar steeg vergeleken met dezelfde periode vorig jaar met 3,9 procent tot bijna 2,8 miljard euro. De winst, gecorrigeerd voor onder meer belastingen en rente, steeg met 4,6 procent tot ruim 1,2 miljard euro. Het bedrijf investeerde 6,3 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Nieuwe regering
Het telecombedrijf ligt nog steeds op schema met de uitrol van glasvezel, aldus Farwerck. De omzet uit de zakelijke dienstverlening liet volgens hem een aanhoudende groei zien "waarbij het midden- en kleinbedrijf opnieuw een sterke bijdrage leverde". Farwerck heeft er alle vertrouwen in dat KPN zijn doelstellingen voor dit jaar zal realiseren.
Farwerck, die eerder zijn bezorgdheid uitsprak over de toenemende steun in de politiek voor het weren van buitenlandse arbeidskrachten, zegt zich geen zorgen te maken over de nieuwe regering. "Gezien de uitkomst van de verkiezingen denk ik dat dit kabinet alle kans moet krijgen. Maar als Nederlands bedrijf hebben wij ook veel buitenlandse kennis nodig. Bij ons is 20 tot 25 procent van de instroom van nieuw talent niet Nederlands. We mogen ons niet afsluiten van de buitenwereld. Ik hoop dat het nieuwe kabinet daar in alle wijsheid naar kijkt."
Meer uit Financieel
HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
5 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
7 uur geleden