Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors meer mobiele klanten KPN dankzij overname Youfone

Fors meer mobiele klanten KPN dankzij overname Youfone

DEN HAAG (ANP) - KPN heeft er dankzij de overname van provider Youfone dit jaar 634.000 mobiele klanten bijgekregen. Er kwamen in het eerste halfjaar daarnaast 109.000 nieuwe glasvezelklanten bij.

KPN kreeg eerder dit jaar van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) toestemming om Youfone over te nemen. Dit bedrijf gebruikt al het mobiele netwerk van KPN en heeft ruim 580.000 klanten. Met de overname wil KPN zijn positie op de mobiele en breedbandmarkt versterken. De breedbandmarkt blijft volgens volgens KPN-topman Joost Farwerck "uitdagend, met name bij onze dienstverlening over het kopernetwerk waar we meer verloop zien".

De omzet in het eerste halfjaar steeg vergeleken met dezelfde periode vorig jaar met 3,9 procent tot bijna 2,8 miljard euro. De winst, gecorrigeerd voor onder meer belastingen en rente, steeg met 4,6 procent tot ruim 1,2 miljard euro. Het bedrijf investeerde 6,3 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

Nieuwe regering

Het telecombedrijf ligt nog steeds op schema met de uitrol van glasvezel, aldus Farwerck. De omzet uit de zakelijke dienstverlening liet volgens hem een aanhoudende groei zien "waarbij het midden- en kleinbedrijf opnieuw een sterke bijdrage leverde". Farwerck heeft er alle vertrouwen in dat KPN zijn doelstellingen voor dit jaar zal realiseren.

Farwerck, die eerder zijn bezorgdheid uitsprak over de toenemende steun in de politiek voor het weren van buitenlandse arbeidskrachten, zegt zich geen zorgen te maken over de nieuwe regering. "Gezien de uitkomst van de verkiezingen denk ik dat dit kabinet alle kans moet krijgen. Maar als Nederlands bedrijf hebben wij ook veel buitenlandse kennis nodig. Bij ons is 20 tot 25 procent van de instroom van nieuw talent niet Nederlands. We mogen ons niet afsluiten van de buitenwereld. Ik hoop dat het nieuwe kabinet daar in alle wijsheid naar kijkt."

Meer uit Financieel

Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

23 minuten geleden
Gasprijs weer omlaag na dagen met forse stijgingen

AMSTERDAM (ANP) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.

23 minuten geleden
Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

2 uur geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

3 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

3 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

3 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

4 uur geleden