Fors meer loon Duitse postbezorgers, stakingen lijken afgewend
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Duitse postbezorgers krijgen een forse loonsverhoging en eenmalige bonussen. Dat hebben Deutsche Post en vakbonden dit weekeinde afgesproken. Met de overeenkomst hoopt Deutsche Post geplande stakingen te kunnen afwenden. De postbezorgers van het Duitse bedrijf legden de afgelopen maanden al meermaals het werk neer.
Of de staking voor onbepaalde tijd, waarmee werknemers al hadden ingestemd, echt niet doorgaat, moet nog blijken. Ze mogen zich nog uitspreken over het akkoord.
Alle 160.000 werknemers krijgen per april volgend jaar gemiddeld 11,5 procent meer loon. Tot die tijd krijgen ze een reeks eenmalige bonussen, die in totaal oplopen tot 3000 euro.
Grote meerderheid
Afgelopen donderdag maakte vakbond Verdi bekend dat de leden met grote meerderheid voor een staking voor onbepaalde tijd bij Deutsche Post hadden gestemd. Dat gebeurde voor het laatst in 2015, toen niet bezorgde brieven en pakketten zich ophoopten. De cao van Deutsche Post was eind vorig jaar afgelopen. Stakingen in januari en februari leidden nog niet tot een resultaat, waarna Verdi dus zwaardere middelen voorstelde.
In Nederland is Deutsche Post actief met pakketbezorger DHL. De Duitse stakingen hadden weinig invloed op de pakketbezorging hier.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.
8 uur geleden