Fors meer coronabesmettingen gemeld in België
BRUSSEL (ANP) - België heeft afgelopen week de grootste dagelijkse stijging van het aantal coronabesmettingen gezien sinds het begin van de pandemie. Er is maandag en dinsdag melding gemaakt van meer dan 5000 nieuwe coronagevallen, bericht De Morgen. De krant baseert zich op voorlopige cijfers van gezondheidsinstituut Sciensano.
Het instituut meldt dat tussen 30 september en 6 oktober dagelijks gemiddeld 3274 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld. Dat komt neer op een stijging van 80 procent in vergelijking met de week daarvoor. Afgelopen maandag en dinsdag zijn de laatste dagen waarover dagcijfers bekend zijn. Toen zijn er respectievelijk 5022 en 5048 nieuwe coronabesmettingen vastgesteld.
Ook in Nederland worden steeds meer besmettingen gemeld. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) had tussen donderdagochtend en vrijdagochtend een recordaantal van 5983 meldingen van positieve tests gekregen, het hoogste aantal tot dusver.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
6 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.
13 uur geleden