Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors meer coronabesmettingen gemeld in België

Fors meer coronabesmettingen gemeld in België

BRUSSEL (ANP) - België heeft afgelopen week de grootste dagelijkse stijging van het aantal coronabesmettingen gezien sinds het begin van de pandemie. Er is maandag en dinsdag melding gemaakt van meer dan 5000 nieuwe coronagevallen, bericht De Morgen. De krant baseert zich op voorlopige cijfers van gezondheidsinstituut Sciensano.

Het instituut meldt dat tussen 30 september en 6 oktober dagelijks gemiddeld 3274 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld. Dat komt neer op een stijging van 80 procent in vergelijking met de week daarvoor. Afgelopen maandag en dinsdag zijn de laatste dagen waarover dagcijfers bekend zijn. Toen zijn er respectievelijk 5022 en 5048 nieuwe coronabesmettingen vastgesteld.

Ook in Nederland worden steeds meer besmettingen gemeld. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) had tussen donderdagochtend en vrijdagochtend een recordaantal van 5983 meldingen van positieve tests gekregen, het hoogste aantal tot dusver.

Meer uit Buitenland

Zelensky: NAVO doet zichzelf tekort als ze Oekraïne buitenhoudt

ANKARA (ANP) - De NAVO benadeelt zichzelf als zij Oekraïne buiten de deur blijft houden, vindt president Volodymyr Zelensky. Op de eerste dag van de NAVO-top in Ankara hield Zelensky een NAVO-forum voor dat zijn land als dronegrootmacht bijvoorbeeld zijn gelijke niet heeft.

12 minuten geleden
Le Pen ook in beroep schuldig bevonden aan misbruik EU-geld

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse Hof van Beroep heeft de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het misbruik van EU-geld. Als onderdeel van haar straf mag ze zich 45 maanden niet verkiesbaar stellen, waarvan 30 voorwaardelijk. Volgens het hof heeft ze die straf inmiddels achter de rug.

1 uur geleden
Oekraïense justitie bevestigt dood van verdachte aanslag Monaco

KYIV (ANP/RTR) - De belangrijkste verdachte van de bomaanslag in Monaco is dood, meldt de Oekraïense hoofdaanklager. Anastasiia Berezovska is doodgeschoten, staat in een persverklaring. De dood van de 39-jarige vrouw was eerder al gemeld door Oekraïense media.

2 uur geleden
Turkije vraagt NAVO-landen om wapenbeperkingen op te heffen

ANKARA (ANP) - De Turkse vicepresident Cevdet Yilmaz heeft de NAVO-bondgenoten opgeroepen om alle beperkingen op de wapenhandel met Turkije op te heffen. Het gastland van de NAVO-top hoopt deze bijeenkomst aan te kunnen grijpen om bijvoorbeeld het verbod op de aankoop van Amerikaanse F-35's weg te nemen.

2 uur geleden
Brussel geeft toe: nieuw grenscontrolesysteem werkt niet overal

BRUSSEL (ANP) - Brussel geeft toe dat het nieuwe grenscontrolesysteem EES nog niet overal goed werkt. Vooral op drukke vliegvelden lopen de wachtrijen op bepaalde uren door het Entry/Exit System (EES) behoorlijk op. Bij twintig grensovergangen zijn er serieuze problemen, zeggen betrokken EU-ambtenaren. De Europese Commissie wil niet zeggen om welke het gaat.

2 uur geleden
Tsjechië mag rechts-extremist Liebich overleveren aan Duitsland

PRAAG (ANP/DPA) - De Duitse rechts-extremist Marla Svenja Liebich kan door Tsjechië aan Duitsland worden overgeleverd. Dat besloot een Tsjechisch gerechtshof na een juridische strijd die internationaal aandacht kreeg.

2 uur geleden
Rutte vraagt defensie-industrie om meer risico te nemen

ANKARA (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte heeft de defensie-industrie opgeroepen om "meer risico te nemen". Hij verklaarde op de NAVO-top in Ankara dat lidstaten structureel bereid zijn om meer geld uit te geven aan defensie, maar dat zou alleen mogelijk zijn als de industrie ook opschaalt. "Ik vraag jullie om een sprong te wagen."

2 uur geleden