
Fors meer activiteiten op Nationale Buitenspeeldag
UTRECHT (ANP) - Op meer dan duizend locaties worden woensdag activiteiten georganiseerd voor de Nationale Buitenspeeldag. Dat is een forse toename ten opzichte van eerdere edities, zegt een woordvoerster van initiatiefnemer Jantje Beton. De afgelopen jaren waren telkens rond de zevenhonderd activiteiten aangemeld om kinderen tot buitenspelen aan te zetten.
Jantje Beton heeft dit jaar meer campagne gevoerd om de Nationale Buitenspeeldag onder de aandacht te brengen, met name online. Dat speelt mogelijk een rol bij de toename, net als de samenwerking met grote gemeenten als Amsterdam. "We zien dat het duidelijk meer leeft", zegt de woordvoerster.
Volgens Jantje Beton spelen 416.000 kinderen van 6 tot 12 jaar nooit buiten. Terwijl buitenspelen goed is voor de lichamelijke ontwikkeling en het leren van sociale vaardigheden, aldus Jantje Beton.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De zomerfotosessie van het koninklijk gezin gaat donderdag niet door. Naar aanleiding van de armbreuk van prinses Amalia wordt de fotoshoot uitgesteld naar 30 juni, heeft de Rijksvoorlichtingsdienst woensdag bekendgemaakt.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van het vrachtwagenongeluk in Nieuw-Beijerland vinden de eis van het Openbaar Ministerie van 4,5 jaar cel en een rijverbod van zeven jaar voor de verdachte "passend", zei hun advocaat Yvonne van der Hut na afloop van de zitting. Het OM eiste woensdag de maximale straf tegen de 48-jarige Spaanse chauffeur.
15 minuten geledenBRUNSSUM (ANP) - Het belangrijke NAVO-hoofdkwartier in het Zuid-Limburgse Brunssum heeft een nieuwe commandant. De Duitse generaal Ingo Gerhartz gaat van daaruit een eventuele verdediging tegen een Russische aanval op bijvoorbeeld de Baltische staten of Polen leiden.
18 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Afvalwater bevat op diverse plekken in Nederland verhoogde PFAS-concentraties, zonder dat duidelijk is waar die stoffen vandaan komen. Onderzoekers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) die PFAS in rioolwater hebben onderzocht, gaan ervan uit dat er "nog onbekende industriële bronnen" van PFAS moeten zijn. "Verder onderzoek is nodig om deze te achterhalen."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag 4,5 jaar cel en een rijverbod van zeven jaar geëist tegen de Spaanse vrachtwagenchauffeur die op 27 augustus 2022 inreed op een barbecuefeest van de ijsclub in Nieuw-Beijerland. Bij het ongeluk kwamen zeven mensen om het leven, onder wie een ongeboren kind. Ook raakten zeven mensen gewond.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers krijgen vrijdag opnieuw te maken met de gevolgen van een staking bij NS. Spoorvakbond VVMC roept het personeel van de spoorvervoerder in het noorden en zuiden van Nederland op tot een staking.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft opnieuw de werkwijze van het ministerie van Asiel bekritiseerd door het geheimhouden van stukken die van belang zijn in asielaanvragen, zoals ambtsberichten. Op basis van een ambtsbericht besluit het ministerie van Asiel en Migratie of een land veilig genoeg is.
1 uur geleden