Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fors lagere resultaten voor truckbouwer Volvo

Fors lagere resultaten voor truckbouwer Volvo

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse truck- en bussenfabrikant Volvo Group heeft in het derde kwartaal fors lagere resultaten in de boeken gezet dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat komt volgens Volvo doordat er vanwege de coronacrisis weinig orders werden geplaatst in het kwartaal ervoor.

Het bedrijf sloot de afgelopen periode af met een winst van 7,2 miljard Zweedse kroon (690 miljoen euro), 34 procent minder op jaarbasis. De omzet daalde met 22 procent naar 76,9 miljard kroon.

Om de kosten omlaag te krijgen had Volvo, dat zich ook bezig houdt met machines voor de bouw en industriële apparatuur, eerder dit jaar al aangegeven dat het 4100 banen op het kantoor zou schrappen. De onderneming had eerder ook al zijn verwachtingen voor het jaar geschrapt en waagt zich nog niet aan nieuwe prognoses.

Inmiddels trekken de bestellingen bij Volvo weer aan. Het aantal orders steeg afgelopen kwartaal met 61 procent ten opzichte van het zwakke tweede kwartaal. Volgens Volvo was tegen het eind van het kwartaal de transportactiviteit in de meeste markten weer op ongeveer hetzelfde niveau als een jaar geleden.

Meer uit Financieel

Recordinvestering Enexis in stroomnet, capaciteit blijft krap

DEN BOSCH (ANP) - Enexis heeft in 2025 een recordbedrag geïnvesteerd in het elektriciteitsnet, maar de vraag naar capaciteit groeit volgens Enexis sneller dan het netwerk kan worden uitgebreid. De netbeheerder, die de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg van elektriciteit voorziet, stak 1,9 miljard euro in de uitbreiding en verzwaring van het stroomnet.

41 minuten geleden
Aantal geschrapte vluchten Midden-Oosten loopt op tot ruim 23.000

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal geschrapte vluchten naar het Midden-Oosten is sinds het begin van de aanvallen opgelopen tot meer dan 23.000. Volgens analysebedrijf Cirium is meer dan de helft van de 36.000 geplande vluchten van of naar het Midden-Oosten sinds zaterdag geannuleerd. Dat komt neer op ongeveer 4,4 miljoen stoelen.

43 minuten geleden
Damrak blijft terughoudend door zorgen over hoge olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, die de zesde dag is ingegaan. Beleggers zijn vooral bezorgd dat de hoge olieprijzen als gevolg van het conflict de inflatie weer aanwakkeren en de economische groei afremmen.

53 minuten geleden
Qatar Airways repatrieert reizigers, onder meer naar Schiphol

MUSCAT (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways gaat een "beperkt aantal" vluchten uitvoeren om gestrande passagiers terug te brengen die door de oorlog in het Midden-Oosten zijn gestrand. Daarbij wordt ook vanuit Muscat in Oman naar Schiphol gevlogen. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij op haar website.

1 uur geleden
Recordomzet voor baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.

1 uur geleden
Topman TomTom stapt op en gaat naar raad van commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.

1 uur geleden
Beurzen Azië veren op na zware verliezen door Iran-oorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.

2 uur geleden