Fors hogere winst voor Wall Street-zakenbank Goldman Sachs
NEW YORK (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs heeft in het eerste kwartaal van dit jaar flink meer winst behaald dan een jaar eerder. De winst ging met 27 procent omhoog. Daarbij profiteerde de bank op Wall Street vooral van zijn zakenbankdivisie die zich bezighoudt met het adviseren bij bedrijfsfusies en overnames en het begeleiden van beursgangen en uitgiftes van aandelen en schuldpapier.
De nettowinst bedroeg 3,9 miljard dollar. Dat was een jaar eerder iets meer dan 3 miljard dollar. De baten gingen met 16 procent omhoog tot 14,2 miljard dollar. Bij de zakenbankdivisie klommen de inkomsten met 32 procent.
Ook bij de handel in obligaties, valuta en grondstoffen stegen de inkomsten, net als bij de handel in aandelen. Goldman Sachs is ook actief met vermogensbeheer.
De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is volgens marktonderzoeker Dealogic in het eerste kwartaal sterk gegroeid. Het volume aan deals nam volgens het bureau met 30 procent toe tot een waarde van 755 miljard dollar. Ook vinden er meer beursgangen plaats.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
10 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
11 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
12 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
14 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
16 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
19 uur geleden