Fors hogere winst voor Wall Street-zakenbank Goldman Sachs
NEW YORK (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs heeft in het eerste kwartaal van dit jaar flink meer winst behaald dan een jaar eerder. De winst ging met 27 procent omhoog. Daarbij profiteerde de bank op Wall Street vooral van zijn zakenbankdivisie die zich bezighoudt met het adviseren bij bedrijfsfusies en overnames en het begeleiden van beursgangen en uitgiftes van aandelen en schuldpapier.
De nettowinst bedroeg 3,9 miljard dollar. Dat was een jaar eerder iets meer dan 3 miljard dollar. De baten gingen met 16 procent omhoog tot 14,2 miljard dollar. Bij de zakenbankdivisie klommen de inkomsten met 32 procent.
Ook bij de handel in obligaties, valuta en grondstoffen stegen de inkomsten, net als bij de handel in aandelen. Goldman Sachs is ook actief met vermogensbeheer.
De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is volgens marktonderzoeker Dealogic in het eerste kwartaal sterk gegroeid. Het volume aan deals nam volgens het bureau met 30 procent toe tot een waarde van 755 miljard dollar. Ook vinden er meer beursgangen plaats.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.
35 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair heeft afgelopen kwartaal flink minder winst gemaakt. Dat komt door de boete van meer dan 255 miljoen euro die de Italiaanse mededingingsautoriteit in december oplegde. De toezichthouder stelde dat Ryanair zijn dominante positie misbruikte om reisbureaus de toegang tot zijn diensten te blokkeren.
1 uur geledenSINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.
2 uur geledenSINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
9 uur geleden