Fors hogere winst voor Wall Street-zakenbank Goldman Sachs
NEW YORK (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs heeft in het eerste kwartaal van dit jaar flink meer winst behaald dan een jaar eerder. De winst ging met 27 procent omhoog. Daarbij profiteerde de bank op Wall Street vooral van zijn zakenbankdivisie die zich bezighoudt met het adviseren bij bedrijfsfusies en overnames en het begeleiden van beursgangen en uitgiftes van aandelen en schuldpapier.
De nettowinst bedroeg 3,9 miljard dollar. Dat was een jaar eerder iets meer dan 3 miljard dollar. De baten gingen met 16 procent omhoog tot 14,2 miljard dollar. Bij de zakenbankdivisie klommen de inkomsten met 32 procent.
Ook bij de handel in obligaties, valuta en grondstoffen stegen de inkomsten, net als bij de handel in aandelen. Goldman Sachs is ook actief met vermogensbeheer.
De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is volgens marktonderzoeker Dealogic in het eerste kwartaal sterk gegroeid. Het volume aan deals nam volgens het bureau met 30 procent toe tot een waarde van 755 miljard dollar. Ook vinden er meer beursgangen plaats.
Meer uit Financieel
GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
36 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
3 uur geleden