Formule E-kampioen Dennis mag vrije training voor Red Bull rijden
MEXICO CITY (ANP) - De wereldkampioen in de Formule E Jake Dennis mag volgende maand in Abu Dhabi in de eerste vrije training in een auto van Red Bull rijden. Naast de 28-jarige Engelsman krijgt ook Formule 2-coureur Isack Hadjar deze kans. Dat heeft teambaas Christian Horner bij de Grote Prijs van Mexico gezegd.
Ze mogen tijdens een training de plek innemen van Max Verstappen en zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Perez. Volgens de regels zijn de teams in de Formule 1 verplicht om twee rookies tijdens het seizoen een training te laten rijden.
Dennis heeft voor Red Bull gefungeerd als simulatorcoureur. Hij werd eerder dit jaar wereldkampioen in de Formule E, de klasse met elektrisch aangedreven auto's. De Fransman Hadjar heeft in Mexico ook al de eerste vrije training gereden voor AlphaTauri, het zusterteam van Red Bull.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
6 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
15 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
52 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
1 uur geleden