Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule E denkt aan serie races op oude luchthaven in Berlijn

Formule E denkt aan serie races op oude luchthaven in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De organisatie van de elektrische raceklasse Formule E werkt aan een plan om in een week tijd een serie races te houden in Berlijn. Volgens de Duitse krant Bild is het de bedoeling dat tussen 5 en 12 augustus vier tot zes races plaatsvinden op het terrein van het voormalige vliegveld Tempelhof. Eén van die races zou 's nachts gehouden worden.

De Formule E werd in maart stilgelegd vanwege de coronacrisis. Op dat moment waren er vijf races gereden. De organisatie werkt aan een nieuwe kalender voor de rest van het seizoen. Mogelijk kan er in juli weer geracet worden, net als in de Formule 1, maar dat is vanwege alle onzekerheden rond het virus nog onduidelijk.

De ePrix van Berlijn stond voor 21 juni op het programma. Volgens Bild is het plan dat de coureurs in augustus alsnog naar de Duitse hoofdstad komen en dan voor meerdere races in verschillende vormen: over uiteenlopende afstanden, in diverse richtingen over het circuit en ook 's nachts. Publiek is niet welkom op het complex van de afgesloten luchthaven, maar de ARD en ZDF willen enkele races uitzenden en de andere races zijn dan via een livestream te volgen. Met Nyck de Vries en Robin Frijns rijden twee Nederlandse coureurs in de Formule E.

Op 19 juni moet een beslissing vallen over het plan. "Het zou heel gaaf zijn om in diverse richtingen over het circuit in Berlijn te rijden", zegt de Duitse coureur Maximilian Günther, de huidige nummer 4 van de WK-stand. De coureurs zijn al wekenlang online actief in de Formule E Race at Home Challenge. Dit weekend zijn de laatste twee races. De Belg Stoffel Vandoorne leidt het klassement.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

53 minuten geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

1 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in eerste ronde US Open van Rune

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.

9 uur geleden
Australian Open-winnares Keys strandt direct op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.

12 uur geleden
Coach Meuwly: mijn best gedaan om atlete Sedney te helpen

ARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.

14 uur geleden
Verplichte wangslijmtest afgenomen bij vrouwen atletiekploeg

ARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.

15 uur geleden
Topfavoriete Bol belooft beste race van het jaar op WK in Tokio

ARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.

16 uur geleden