Formule 1 wil duidelijkheid over de krik na tijdstraffen Alonso
JEDDAH (ANP) - De Formule 1 wil duidelijker regels over wat 'werken aan de auto' inhoudt tijdens een pitstop. Aanleiding is de soap rond de tijdstraffen voor Fernando Alonso tijdens de Grote Prijs van Saudi-Arabië van zondag.
De Spanjaard van Aston Martin vierde na de race uitbundig zijn derde plaats, maar zag die podiumplek na de huldiging verdwijnen door een extra tijdstraf van 10 seconden. Na protest van de Engelse renstal kreeg de 41-jarige coureur zijn derde plaats alsnog terug.
Alonso kreeg tijdens de race een tijdstraf van 5 seconden omdat zijn auto niet goed was opgesteld in het startvak. Hij incasseerde die straf tijdens zijn eerste pitstop. Na de race, een dik uur later, volgde een nieuw vonnis van de wedstrijdjury. Bij nadere bestudering van de beelden was te zien dat een monteur iets te vroeg de krik tegen de auto plaatste om de banden te kunnen wisselen. De 5 strafseconden waren toen nog niet voorbij, aldus de stewards.
Verwarring voorkomen
Zij kwamen na het protest van Aston Martin terug op hun besluit, want een krik tegen de auto plaatsen wil nog niet zeggen dat er al wordt gewerkt aan de auto. Dus kreeg Alonso zijn derde plaats, zijn honderdste podium in de Formule 1, terug.
De Formule 1 wil voortaan verwarring voorkomen over wat nou precies onder "werken aan de auto" wordt verstaan en heeft besloten dat de regels voor de komende Grote Prijs van Australië moeten zijn verduidelijkt.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
17 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
2 dagen geleden