Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1 wil duidelijkheid over de krik na tijdstraffen Alonso

Formule 1 wil duidelijkheid over de krik na tijdstraffen Alonso

JEDDAH (ANP) - De Formule 1 wil duidelijker regels over wat 'werken aan de auto' inhoudt tijdens een pitstop. Aanleiding is de soap rond de tijdstraffen voor Fernando Alonso tijdens de Grote Prijs van Saudi-Arabië van zondag.

De Spanjaard van Aston Martin vierde na de race uitbundig zijn derde plaats, maar zag die podiumplek na de huldiging verdwijnen door een extra tijdstraf van 10 seconden. Na protest van de Engelse renstal kreeg de 41-jarige coureur zijn derde plaats alsnog terug.

Alonso kreeg tijdens de race een tijdstraf van 5 seconden omdat zijn auto niet goed was opgesteld in het startvak. Hij incasseerde die straf tijdens zijn eerste pitstop. Na de race, een dik uur later, volgde een nieuw vonnis van de wedstrijdjury. Bij nadere bestudering van de beelden was te zien dat een monteur iets te vroeg de krik tegen de auto plaatste om de banden te kunnen wisselen. De 5 strafseconden waren toen nog niet voorbij, aldus de stewards.

Verwarring voorkomen

Zij kwamen na het protest van Aston Martin terug op hun besluit, want een krik tegen de auto plaatsen wil nog niet zeggen dat er al wordt gewerkt aan de auto. Dus kreeg Alonso zijn derde plaats, zijn honderdste podium in de Formule 1, terug.

De Formule 1 wil voortaan verwarring voorkomen over wat nou precies onder "werken aan de auto" wordt verstaan en heeft besloten dat de regels voor de komende Grote Prijs van Australië moeten zijn verduidelijkt.

Meer uit Sport

Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

38 minuten geleden
Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

3 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

4 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

4 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

8 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

10 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden