Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-wereld eert 'icoon' Moss

Formule 1-wereld eert 'icoon' Moss

LONDEN (ANP) - De dood van Stirling Moss maakt veel los in de Formule 1. De Engelse autosportlegende overleed zondag op 90-jarige leeftijd. "Dit is een heel trieste dag", zegt Jean Todt, voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. "Stirling Moss heeft ons na een lang gevecht verlaten. Hij was een ware legende in de motorsport en dat blijft hij voor altijd. Mijn gedachten zijn bij zijn vrouw Suzie, zijn familie en vrienden."

Vrijwel alle teams uit de Formule 1 brachten via hun sociale media een eerbetoon aan de man die 16 van de 66 grands prix won waaraan hij meedeed. Moss wist echter nooit wereldkampioen te worden. Hij eindigde vier keer als tweede en drie keer als derde in het WK.

"De sportwereld heeft niet alleen een icoon en een legende verloren, maar ook een gentleman", aldus Mercedes, de renstal van wereldkampioen Lewis Hamilton. "Het team en de Mercedes-familie zijn een goede vriend kwijt. Sir Stirling, we zullen je missen." Moss boekte in 1955 in eigen land zijn eerste zege in de Formule 1 in een Mercedes. Hij eindigde dat jaar in het WK als tweede achter zijn teamgenoot Juan Manuel Fangio. Mercedes publiceerde zondag een filmpje uit 2015, toen Hamilton en Moss samen in twee oude 'Silver Arrows' over het circuit van Monza reden.

Inspiratiebron

De Italiaanse renstal Ferrari schreef: "RIP Sir Stirling. Een ware legende en een prachtig persoon. Voor Ferrari was hij een formidabele opponent." Red Bull, het team van Max Verstappen, omschrijft Moss als "een pure racer en een inspiratiebron voor de hele motorsportwereld". Op de website van de Formule 1 wordt de Engelsman "een van de grootheden" van de sport genoemd.

Moss moest in 1962 na een zware crash, waardoor hij een tijdje gedeeltelijk verlamd was, stoppen met racen. Toch klom hij daarna af en toe nog wel in een raceauto. De Engelsman liet zich ook regelmatig zien bij de races in de Formule 1.

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

6 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

7 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

7 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

8 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

9 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

9 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

10 uur geleden