Formule 1-wereld eert 'icoon' Moss
LONDEN (ANP) - De dood van Stirling Moss maakt veel los in de Formule 1. De Engelse autosportlegende overleed zondag op 90-jarige leeftijd. "Dit is een heel trieste dag", zegt Jean Todt, voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. "Stirling Moss heeft ons na een lang gevecht verlaten. Hij was een ware legende in de motorsport en dat blijft hij voor altijd. Mijn gedachten zijn bij zijn vrouw Suzie, zijn familie en vrienden."
Vrijwel alle teams uit de Formule 1 brachten via hun sociale media een eerbetoon aan de man die 16 van de 66 grands prix won waaraan hij meedeed. Moss wist echter nooit wereldkampioen te worden. Hij eindigde vier keer als tweede en drie keer als derde in het WK.
"De sportwereld heeft niet alleen een icoon en een legende verloren, maar ook een gentleman", aldus Mercedes, de renstal van wereldkampioen Lewis Hamilton. "Het team en de Mercedes-familie zijn een goede vriend kwijt. Sir Stirling, we zullen je missen." Moss boekte in 1955 in eigen land zijn eerste zege in de Formule 1 in een Mercedes. Hij eindigde dat jaar in het WK als tweede achter zijn teamgenoot Juan Manuel Fangio. Mercedes publiceerde zondag een filmpje uit 2015, toen Hamilton en Moss samen in twee oude 'Silver Arrows' over het circuit van Monza reden.
Inspiratiebron
De Italiaanse renstal Ferrari schreef: "RIP Sir Stirling. Een ware legende en een prachtig persoon. Voor Ferrari was hij een formidabele opponent." Red Bull, het team van Max Verstappen, omschrijft Moss als "een pure racer en een inspiratiebron voor de hele motorsportwereld". Op de website van de Formule 1 wordt de Engelsman "een van de grootheden" van de sport genoemd.
Moss moest in 1962 na een zware crash, waardoor hij een tijdje gedeeltelijk verlamd was, stoppen met racen. Toch klom hij daarna af en toe nog wel in een raceauto. De Engelsman liet zich ook regelmatig zien bij de races in de Formule 1.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
7 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
11 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
12 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
16 uur geleden