Formule 1-wereld eert 'icoon' Moss
LONDEN (ANP) - De dood van Stirling Moss maakt veel los in de Formule 1. De Engelse autosportlegende overleed zondag op 90-jarige leeftijd. "Dit is een heel trieste dag", zegt Jean Todt, voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. "Stirling Moss heeft ons na een lang gevecht verlaten. Hij was een ware legende in de motorsport en dat blijft hij voor altijd. Mijn gedachten zijn bij zijn vrouw Suzie, zijn familie en vrienden."
Vrijwel alle teams uit de Formule 1 brachten via hun sociale media een eerbetoon aan de man die 16 van de 66 grands prix won waaraan hij meedeed. Moss wist echter nooit wereldkampioen te worden. Hij eindigde vier keer als tweede en drie keer als derde in het WK.
"De sportwereld heeft niet alleen een icoon en een legende verloren, maar ook een gentleman", aldus Mercedes, de renstal van wereldkampioen Lewis Hamilton. "Het team en de Mercedes-familie zijn een goede vriend kwijt. Sir Stirling, we zullen je missen." Moss boekte in 1955 in eigen land zijn eerste zege in de Formule 1 in een Mercedes. Hij eindigde dat jaar in het WK als tweede achter zijn teamgenoot Juan Manuel Fangio. Mercedes publiceerde zondag een filmpje uit 2015, toen Hamilton en Moss samen in twee oude 'Silver Arrows' over het circuit van Monza reden.
Inspiratiebron
De Italiaanse renstal Ferrari schreef: "RIP Sir Stirling. Een ware legende en een prachtig persoon. Voor Ferrari was hij een formidabele opponent." Red Bull, het team van Max Verstappen, omschrijft Moss als "een pure racer en een inspiratiebron voor de hele motorsportwereld". Op de website van de Formule 1 wordt de Engelsman "een van de grootheden" van de sport genoemd.
Moss moest in 1962 na een zware crash, waardoor hij een tijdje gedeeltelijk verlamd was, stoppen met racen. Toch klom hij daarna af en toe nog wel in een raceauto. De Engelsman liet zich ook regelmatig zien bij de races in de Formule 1.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geƫindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
7 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
7 uur geleden