Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-wereld eert 'icoon' Moss

Formule 1-wereld eert 'icoon' Moss

LONDEN (ANP) - De dood van Stirling Moss maakt veel los in de Formule 1. De Engelse autosportlegende overleed zondag op 90-jarige leeftijd. "Dit is een heel trieste dag", zegt Jean Todt, voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. "Stirling Moss heeft ons na een lang gevecht verlaten. Hij was een ware legende in de motorsport en dat blijft hij voor altijd. Mijn gedachten zijn bij zijn vrouw Suzie, zijn familie en vrienden."

Vrijwel alle teams uit de Formule 1 brachten via hun sociale media een eerbetoon aan de man die 16 van de 66 grands prix won waaraan hij meedeed. Moss wist echter nooit wereldkampioen te worden. Hij eindigde vier keer als tweede en drie keer als derde in het WK.

"De sportwereld heeft niet alleen een icoon en een legende verloren, maar ook een gentleman", aldus Mercedes, de renstal van wereldkampioen Lewis Hamilton. "Het team en de Mercedes-familie zijn een goede vriend kwijt. Sir Stirling, we zullen je missen." Moss boekte in 1955 in eigen land zijn eerste zege in de Formule 1 in een Mercedes. Hij eindigde dat jaar in het WK als tweede achter zijn teamgenoot Juan Manuel Fangio. Mercedes publiceerde zondag een filmpje uit 2015, toen Hamilton en Moss samen in twee oude 'Silver Arrows' over het circuit van Monza reden.

Inspiratiebron

De Italiaanse renstal Ferrari schreef: "RIP Sir Stirling. Een ware legende en een prachtig persoon. Voor Ferrari was hij een formidabele opponent." Red Bull, het team van Max Verstappen, omschrijft Moss als "een pure racer en een inspiratiebron voor de hele motorsportwereld". Op de website van de Formule 1 wordt de Engelsman "een van de grootheden" van de sport genoemd.

Moss moest in 1962 na een zware crash, waardoor hij een tijdje gedeeltelijk verlamd was, stoppen met racen. Toch klom hij daarna af en toe nog wel in een raceauto. De Engelsman liet zich ook regelmatig zien bij de races in de Formule 1.

Meer uit Sport

Brit Fery beëindigt opmars Nederlandse tennisser Röttgering

WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Mees Röttgering is uitgeschakeld bij het ATP-toernooi in Winston-Salem in de Verenigde Staten. De 19-jarige Nederlander moest in de derde ronde zijn meerdere erkennen in de als vierde geplaatste Brit Arthur Fery, die hem met 6-3 6-3 aan de kant zette.

7 uur geleden
Tennisster Rus te sterk voor Lamens in kwalificatie US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het Nederlandse onderonsje tegen Suzan Lamens in de tweede kwalificatieronde van de US Open met 6-3 6-4 gewonnen. Ze treft in de derde en laatste ronde de Zwitserse Susan Bandecchi.

7 uur geleden
Wielrenner Brennan sprint naar tweede zege in Vuelta

ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.

12 uur geleden
Roeiers halen eerste finaleplaatsen binnen op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.

13 uur geleden
Serena ​en ⁠Venus ‌Williams met wildcard in dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena ​en ⁠Venus ‌Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.

13 uur geleden
Roeister Florijn 'weet niet' waar ze staat voor WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.

14 uur geleden
Olympisch kampioene Florijn eenvoudig door series op WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.

16 uur geleden