Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-wereld eert 'icoon' Moss

Formule 1-wereld eert 'icoon' Moss

LONDEN (ANP) - De dood van Stirling Moss maakt veel los in de Formule 1. De Engelse autosportlegende overleed zondag op 90-jarige leeftijd. "Dit is een heel trieste dag", zegt Jean Todt, voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. "Stirling Moss heeft ons na een lang gevecht verlaten. Hij was een ware legende in de motorsport en dat blijft hij voor altijd. Mijn gedachten zijn bij zijn vrouw Suzie, zijn familie en vrienden."

Vrijwel alle teams uit de Formule 1 brachten via hun sociale media een eerbetoon aan de man die 16 van de 66 grands prix won waaraan hij meedeed. Moss wist echter nooit wereldkampioen te worden. Hij eindigde vier keer als tweede en drie keer als derde in het WK.

"De sportwereld heeft niet alleen een icoon en een legende verloren, maar ook een gentleman", aldus Mercedes, de renstal van wereldkampioen Lewis Hamilton. "Het team en de Mercedes-familie zijn een goede vriend kwijt. Sir Stirling, we zullen je missen." Moss boekte in 1955 in eigen land zijn eerste zege in de Formule 1 in een Mercedes. Hij eindigde dat jaar in het WK als tweede achter zijn teamgenoot Juan Manuel Fangio. Mercedes publiceerde zondag een filmpje uit 2015, toen Hamilton en Moss samen in twee oude 'Silver Arrows' over het circuit van Monza reden.

Inspiratiebron

De Italiaanse renstal Ferrari schreef: "RIP Sir Stirling. Een ware legende en een prachtig persoon. Voor Ferrari was hij een formidabele opponent." Red Bull, het team van Max Verstappen, omschrijft Moss als "een pure racer en een inspiratiebron voor de hele motorsportwereld". Op de website van de Formule 1 wordt de Engelsman "een van de grootheden" van de sport genoemd.

Moss moest in 1962 na een zware crash, waardoor hij een tijdje gedeeltelijk verlamd was, stoppen met racen. Toch klom hij daarna af en toe nog wel in een raceauto. De Engelsman liet zich ook regelmatig zien bij de races in de Formule 1.

Meer uit Sport

Hockeyers benaderden duel met Engeland als echte kwartfinale

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.

3 uur geleden
Hockeyers naar halve finale op WK na gelijkspel tegen Engeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.

5 uur geleden
Roeiers probleemloos door op eerste dag WK in Amsterdamse Bos

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.

7 uur geleden
Peloton in Vuelta stopt vanwege noodweer in derde etappe

FONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.

7 uur geleden
Oud-wereldkampioen snooker Dott (49) schuldig aan kindermisbruik

GLASGOW (ANP/AFP) - Voormalig wereldkampioen snooker Graeme Dott is door een rechtbank in Glasgow schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. De 49-jarige Schot zou een meisje en een jongen meerdere malen hebben misbruikt. Het meisje werd misbruikt tussen 1993 en 1996 en de jongen tussen 2006 en 2010.

8 uur geleden
Hockeyers Argentinië houden na zege op India kans op halve finale

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië maken door de zege op India in de winnaarspoule met Nederland goede kans om de halve finales van het WK te halen. Argentinië versloeg India in het Wagener Stadion in Amstelveen met 5-3.

8 uur geleden
Franse tennisser Fils wint in Cincinnati eerste masterstoernooi

CINCINNATI (ANP/RTR) - De Franse tennisser Arthur Fils heeft in Cincinnati zijn eerste masterstoernooi gewonnen. De nummer 21 van de wereldranglijst versloeg in Ohio de Amerikaan Frances Tiafoe met 6-3 1-6 6-0.

17 uur geleden