Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-wereld eert 'icoon' Moss

Formule 1-wereld eert 'icoon' Moss

LONDEN (ANP) - De dood van Stirling Moss maakt veel los in de Formule 1. De Engelse autosportlegende overleed zondag op 90-jarige leeftijd. "Dit is een heel trieste dag", zegt Jean Todt, voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. "Stirling Moss heeft ons na een lang gevecht verlaten. Hij was een ware legende in de motorsport en dat blijft hij voor altijd. Mijn gedachten zijn bij zijn vrouw Suzie, zijn familie en vrienden."

Vrijwel alle teams uit de Formule 1 brachten via hun sociale media een eerbetoon aan de man die 16 van de 66 grands prix won waaraan hij meedeed. Moss wist echter nooit wereldkampioen te worden. Hij eindigde vier keer als tweede en drie keer als derde in het WK.

"De sportwereld heeft niet alleen een icoon en een legende verloren, maar ook een gentleman", aldus Mercedes, de renstal van wereldkampioen Lewis Hamilton. "Het team en de Mercedes-familie zijn een goede vriend kwijt. Sir Stirling, we zullen je missen." Moss boekte in 1955 in eigen land zijn eerste zege in de Formule 1 in een Mercedes. Hij eindigde dat jaar in het WK als tweede achter zijn teamgenoot Juan Manuel Fangio. Mercedes publiceerde zondag een filmpje uit 2015, toen Hamilton en Moss samen in twee oude 'Silver Arrows' over het circuit van Monza reden.

Inspiratiebron

De Italiaanse renstal Ferrari schreef: "RIP Sir Stirling. Een ware legende en een prachtig persoon. Voor Ferrari was hij een formidabele opponent." Red Bull, het team van Max Verstappen, omschrijft Moss als "een pure racer en een inspiratiebron voor de hele motorsportwereld". Op de website van de Formule 1 wordt de Engelsman "een van de grootheden" van de sport genoemd.

Moss moest in 1962 na een zware crash, waardoor hij een tijdje gedeeltelijk verlamd was, stoppen met racen. Toch klom hij daarna af en toe nog wel in een raceauto. De Engelsman liet zich ook regelmatig zien bij de races in de Formule 1.

Meer uit Sport

Alcaraz keert na blessure terug op de US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz keert na een afwezigheid van meer dan vier maanden terug op de tennisbaan. De 23-jarige Spanjaard is hersteld van een polsblessure en doet mee aan de US Open, waar hij vanaf 30 augustus zijn titel verdedigt.

11 uur geleden
Springruiters grijpen bij WK naast ticket Olympische Spelen

AKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er bij de wereldkampioenschappen in Aken niet in geslaagd zich al te plaatsen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. In de eerste manche van de landenwedstrijd kreeg het team van bondscoach Wout-Jan van der Schans donderdag een springfout te veel en eindigde daarmee op de dertiende plaats. Alleen de beste tien landen plaatsten zich voor de finale van vrijdag. Nederland had bij de eerste zeven landen moeten eindigen om al zeker te zijn van een olympisch ticket.

12 uur geleden
Hockeyers winnen met moeite derde groepsduel op WK van Japan

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de derde groepswedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land gewonnen van Japan. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg de Japanners in het Wagener Stadion in Amstelveen met 4-1.

12 uur geleden
Lawson weer teamgenoot Verstappen: voel me nu comfortabeler

ZANDVOORT (ANP) - Formule 1-coureur Liam Lawson is in de Dutch Grand Prix onverwacht de teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull. De Nieuw-Zeelander vervangt de Fransman Isack Hadjar, die een polsblessure heeft opgelopen tijdens een fitnesstraining.

13 uur geleden
Belgische sprinter Philipsen wint tweede etappe Renewi Tour

ARDOOIE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de tweede etappe in de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De Belgische sprinter van Alpecin-Premier Tech was na 173,9 kilometer tussen Blankenberge en Ardooie de snelste van het peloton. Hij versloeg de Brit Joshua Giddings en de Noor Søren Wærenskjold in de massasprint. Arvid de Kleijn was de beste Nederlander op de vijfde plaats.

14 uur geleden
Record aan prijzengeld voor tennissers op US Open

NEW YORK (ANP/DPA) - Het prijzengeld voor de tennissers en tennissters op de US Open is verhoogd naar een nieuw recordbedrag. De winnaars in het enkelspel ontvangen 5,5 miljoen dollar (ongeveer 4,71 miljoen euro), meldt de organisatie van het Amerikaanse grandslamtoernooi in New York.

14 uur geleden
Verstappen wil 'optimaal' genieten van laatste Dutch GP

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen wil optimaal genieten van de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Het is hier alle keren heel bijzonder geweest. Ik wil heel graag die laatste keer ook die positieve sfeer ervaren en goed afsluiten", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persconferentie op het circuit in de duinen.

14 uur geleden