Formule 1-weekend Zandvoort lijkt opnieuw niet uit te verkopen
ZANDVOORT (ANP) - Het Formule 1-weekend in Zandvoort rekent aanstaande zaterdag en zondag opnieuw op een uitverkocht huis. Dat heeft een woordvoerder bevestigd. Alleen voor de vrijdag zijn nog veel kaarten beschikbaar. Op de dag waarop alleen vrije trainingen zijn te zien zal het waarschijnlijk net als vorig jaar niet vol komen.
De eerste drie edities sinds de terugkeer in 2021 waren met ruim 300.000 bezoekers telkens uitverkocht. De kaartverkoop verloopt dit jaar iets moeizamer. "Het was in het verleden zeker eerder uitverkocht dan nu. We moeten er meer voor doen om kaarten te verkopen", laat de woordvoerder van de Dutch Grand Prix weten.
Vorig jaar bleef de teller al steken op ruim 275.000 mensen. Dat kwam vooral door een slechter bezochte vrijdag. In de jaren daarvoor slaagde supermarktketen Jumbo er met voordeligere kaarten in om ook veel fans naar die minst populaire dag te trekken, maar die samenwerking stopte in 2024. Volgens de Dutch Grand Prix blijft de vrijdag in Zandvoort vergeleken met races elders wel de meest populaire op de Formule 1-kalender.
1 miljoen bezoekers
De organisatie weet verder niet waar de lagere belangstelling door komt. Via advertenties en andere promotieacties hoopt de Dutch GP de komende dagen nog zoveel mogelijk kaarten te verkopen.
De Formule 1-race in Zandvoort is toe aan de vijfde achtereenvolgende editie. Mogelijk hebben de meeste geïnteresseerden de afgelopen jaren al hun kans gepakt om het evenement te bezoeken. Volgens de organisatie trok de Dutch Grand Prix sinds 2021 ruim 1 miljoen bezoekers.
Vrije trainingen
De editie van dit jaar begint vrijdag met de vrije trainingen. Donderdag zijn de coureurs al op het circuit voor persconferenties.
Volgend jaar is voorlopig de laatste Formule 1-race in Zandvoort. Dan verwacht de woordvoerder dat de tribunes "sowieso ramvol" zullen zijn. Komende donderdag begint het proces waarbij iedereen een kans krijgt om kaarten aan te vragen voor de GP van 2026. De laatste race op Zandvoort vindt van 21 tot en met 23 augustus 2026 plaats.
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
1 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
4 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
6 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
7 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
7 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
8 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
9 uur geleden