Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1 voegt avondrace in Saudi-Arabië toe aan kalender 2021

Formule 1 voegt avondrace in Saudi-Arabië toe aan kalender 2021

LONDEN (ANP) - De Formule 1 heeft bevestigd dat er volgend jaar in november voor het eerst een Grote Prijs van Saudi-Arabië wordt verreden. Het wordt een avondrace op een stratencircuit in de stad Jeddah.

De race is mede het gevolg van de sponsordeal die de koningsklasse van de autosport eerder dit jaar sloot met Aramco, de grootste oliemaatschappij ter wereld.

De Formule 1 maakt melding van een race door de straten van Jeddah aan de oevers van de Rode Zee. "Een prachtig decor voor een weekend vol live autosport, entertainment en cultuur in de op een na grootste stad van Saudi-Arabië."

23 grands prix

De racekalender van 2021 is nog niet officieel naar buiten gebracht. Op de voorlopige kalender die media onlangs naar buiten brachten was de race in Saudi-Arabië al aangekondigd. Er staan 23 grands prix op, waaronder ook die van Nederland op circuit Zandvoort. De Dutch Grand Prix zou in september zijn gepland.

"Saudi-Arabië is een land dat snel een centrum voor sport en entertainment aan het worden is, met veel grote evenementen. We zijn erg blij dat de Formule 1 daar vanaf volgend seizoen zal racen", zei Formule 1-baas Chase Carey. "Met 70 procent van de bevolking jonger dan 30 jaar, zien we een groot potentieel om nieuwe fans te bereiken."

Waarschuwing

Amnesty International gaf eerder dit jaar een waarschuwing aan de Formule 1 en stelde racen in een land met slechte mensenrechtensituatie ter discussie. Wereldkampioen Lewis Hamilton, een groot voorvechter van gelijke rechten voor iedereen, wees een race in Saudi-Arabië niet op voorhand af. "Wij zijn een krachtig platform om dingen in beweging te krijgen. Sport heeft de kracht om de wereld ten goede te veranderen", zei de zesvoudig wereldkampioen afgelopen weekeinde bij de race op Imola.

De race in Saudi-Arabië is de derde Formule 1-race in het Midden-Oosten. Bahrein en Abu Dhabi staan al jaren op de kalender.

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

20 minuten geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

1 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

19 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

19 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

22 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

23 uur geleden