Formule 1 voegt avondrace in Saudi-Arabië toe aan kalender 2021
LONDEN (ANP) - De Formule 1 heeft bevestigd dat er volgend jaar in november voor het eerst een Grote Prijs van Saudi-Arabië wordt verreden. Het wordt een avondrace op een stratencircuit in de stad Jeddah.
De race is mede het gevolg van de sponsordeal die de koningsklasse van de autosport eerder dit jaar sloot met Aramco, de grootste oliemaatschappij ter wereld.
De Formule 1 maakt melding van een race door de straten van Jeddah aan de oevers van de Rode Zee. "Een prachtig decor voor een weekend vol live autosport, entertainment en cultuur in de op een na grootste stad van Saudi-Arabië."
23 grands prix
De racekalender van 2021 is nog niet officieel naar buiten gebracht. Op de voorlopige kalender die media onlangs naar buiten brachten was de race in Saudi-Arabië al aangekondigd. Er staan 23 grands prix op, waaronder ook die van Nederland op circuit Zandvoort. De Dutch Grand Prix zou in september zijn gepland.
"Saudi-Arabië is een land dat snel een centrum voor sport en entertainment aan het worden is, met veel grote evenementen. We zijn erg blij dat de Formule 1 daar vanaf volgend seizoen zal racen", zei Formule 1-baas Chase Carey. "Met 70 procent van de bevolking jonger dan 30 jaar, zien we een groot potentieel om nieuwe fans te bereiken."
Waarschuwing
Amnesty International gaf eerder dit jaar een waarschuwing aan de Formule 1 en stelde racen in een land met slechte mensenrechtensituatie ter discussie. Wereldkampioen Lewis Hamilton, een groot voorvechter van gelijke rechten voor iedereen, wees een race in Saudi-Arabië niet op voorhand af. "Wij zijn een krachtig platform om dingen in beweging te krijgen. Sport heeft de kracht om de wereld ten goede te veranderen", zei de zesvoudig wereldkampioen afgelopen weekeinde bij de race op Imola.
De race in Saudi-Arabië is de derde Formule 1-race in het Midden-Oosten. Bahrein en Abu Dhabi staan al jaren op de kalender.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
19 minuten geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
23 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geleden