Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1 verlengt contract met circuit Barcelona met vijf jaar

Formule 1 verlengt contract met circuit Barcelona met vijf jaar

BARCELONA (ANP) - De Formule 1-coureurs blijven ook de komende vijf jaar naar Barcelona komen. De organisatie heeft het contract met het Circuit de Catalunya verlengd tot en met 2026. Sinds 1991 huisvest het circuit al de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1.

De komende maanden wordt hard gewerkt om het ruim 4,6 kilometer lange circuit een upgrade te geven. Ook de faciliteiten langs de baan worden aangepast en verbeterd. De Grote Prijs van Spanje staat voor 22 mei 2022 op de kalender. Max Verstappen boekte in 2016 in Barcelona bij zijn debuut voor Red Bull op 18-jarige leeftijd zijn eerste overwinning in de Formule 1. Daarna zegevierde Lewis Hamilton vijf keer achter elkaar in Catalonië.

Vanwege financiële problemen dreigde de GP van Spanje de afgelopen jaren een paar keer te verdwijnen uit Barcelona. Begin januari werd het contract tussen de Formule 1 en het circuit weer met een jaar verlengd. Met de terugkeer van tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso in de Formule 1 en Ferrari-coureur Carlos Sainz heeft Spanje dit seizoen twee coureurs in de koningsklasse. Het contract is nu met vijf jaar verlengd.

Ook de MotoGP blijft Barcelona trouw. Volgend jaar racen de motorcoureurs sowieso weer over het Circuit de Catalunya en tussen 2023 en 2026 komen ze minimaal twee keer naar Barcelona. Het is de bedoeling dat in die jaren ook andere circuits in Spanje en Portugal worden bezocht.

Meer uit Sport

Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

4 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

6 uur geleden
Afzwaaiende Izagirre met polsbreuk in Ronde van Lombardije

BERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.

7 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp moeizaam door in masters Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met enige moeite de tweede ronde bereikt in het masterstoernooi van Shanghai. De 31-jarige tennisser won van de Spanjaard Daniel Merida in drie sets: 1-6 6-3 6-4.

7 uur geleden
Judoka Van Dijke strandt in achtste finales WK Bakoe

BAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) uitgeschakeld in de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest verloor in Bakoe van de Spaanse Ai Tsunoda Roustant.

8 uur geleden
Sinner en Alcaraz spelen tegen amateurs bij Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben hun deelname toegezegd aan het demonstratietoernooi tussen amateurs en profs, voorafgaand aan de Australian Open. De winnaar van het zogeheten 'One Point Slam' ontvangt 1 miljoen Australische dollar (omgerekend 621.000 euro).

10 uur geleden
Van Dijke door op WK judo, De Voogd vroeg uitgeschakeld

BAKOE (ANP) - Judoka Sanne van Dijke is op de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) doorgedrongen tot de achtste finales in de klasse tot 70 kilogram. De winnares van het brons vorig jaar op de WK in Boedapest won in Bakoe haar eerste twee partijen. Nadat ze in de eerste ronde afrekende met Celinda Corozo uit Ecuador, volgde daarna een zege op de Kroatische Lara Cvjetko, de huidige aanvoerster van de wereldranglijst in de klasse tot 70 kilogram.

10 uur geleden