Formule 1 tot zeker 2036 in Bahrein
SAKHIR (ANP) - Bahrein blijft tot zeker 2036 op de kalender van de Formule 1 staan. De organisatie van de Formule 1 heeft een langdurig contract gesloten met het Bahrain International Circuit. Bahrein huisvest dit jaar de openingsrace van het seizoen, op zondag 20 maart.
Daaraan voorafgaand vindt de tweede serie van drie testdagen (10-12 maart) ook al plaats op het circuit in de woestijn van Sakhir. Max Verstappen en de andere coureurs uit de Formule 1 testen hun nieuwe bolides eind deze maand (23-25 februari) al in Barcelona.
Ferrari-coureur Michael Schumacher won in 2004 de eerste Grote Prijs van Bahrein. Afgelopen jaar zegevierde Lewis Hamilton voor de vijfde keer in Sakhir. Verstappen, die van poleposition was vertrokken, eindigde als tweede in de openingsrace van het seizoen. In 2020 organiseerde Bahrein twee grands prix op rij in de Formule 1, omdat de kalender toen vanwege de coronapandemie flink was uitgedund.
"Bahrein was het eerste land in het Midden-Oosten dat de Formule 1 verwelkomde en heeft een speciale plek in onze sport", aldus directeur Stefano Domenicali van de Formule 1.
Meer uit Sport
VEJLE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft de eerste drie etappes van de Ronde van Denemarken gewonnen. Vrijdag was de Belg van Visma - Lease a Bike de beste in een heuvelachtige rit van Fredericia naar Vejle. De Slowaak Lukáš Kubiš van Unibet Rose Rockets werd tweede, voor Van Aerts Franse ploeggenoot Christophe Laporte.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgenomen in de selectie voor de EK turnen in het Kroatische Zagreb. De olympisch balkkampioene van 2016 maakt daarmee over twee weken haar rentree op internationaal niveau. Vera Ubbink (15) debuteert bij de Europese titelstrijd.
1 dag geledenCHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.
2 dagen geledenLAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.
2 dagen geledenAALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.
2 dagen geledenLAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.
2 dagen geleden