Formule 1 tot zeker 2036 in Bahrein
SAKHIR (ANP) - Bahrein blijft tot zeker 2036 op de kalender van de Formule 1 staan. De organisatie van de Formule 1 heeft een langdurig contract gesloten met het Bahrain International Circuit. Bahrein huisvest dit jaar de openingsrace van het seizoen, op zondag 20 maart.
Daaraan voorafgaand vindt de tweede serie van drie testdagen (10-12 maart) ook al plaats op het circuit in de woestijn van Sakhir. Max Verstappen en de andere coureurs uit de Formule 1 testen hun nieuwe bolides eind deze maand (23-25 februari) al in Barcelona.
Ferrari-coureur Michael Schumacher won in 2004 de eerste Grote Prijs van Bahrein. Afgelopen jaar zegevierde Lewis Hamilton voor de vijfde keer in Sakhir. Verstappen, die van poleposition was vertrokken, eindigde als tweede in de openingsrace van het seizoen. In 2020 organiseerde Bahrein twee grands prix op rij in de Formule 1, omdat de kalender toen vanwege de coronapandemie flink was uitgedund.
"Bahrein was het eerste land in het Midden-Oosten dat de Formule 1 verwelkomde en heeft een speciale plek in onze sport", aldus directeur Stefano Domenicali van de Formule 1.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
10 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
10 uur geleden