Formule 1 tot zeker 2036 in Bahrein
SAKHIR (ANP) - Bahrein blijft tot zeker 2036 op de kalender van de Formule 1 staan. De organisatie van de Formule 1 heeft een langdurig contract gesloten met het Bahrain International Circuit. Bahrein huisvest dit jaar de openingsrace van het seizoen, op zondag 20 maart.
Daaraan voorafgaand vindt de tweede serie van drie testdagen (10-12 maart) ook al plaats op het circuit in de woestijn van Sakhir. Max Verstappen en de andere coureurs uit de Formule 1 testen hun nieuwe bolides eind deze maand (23-25 februari) al in Barcelona.
Ferrari-coureur Michael Schumacher won in 2004 de eerste Grote Prijs van Bahrein. Afgelopen jaar zegevierde Lewis Hamilton voor de vijfde keer in Sakhir. Verstappen, die van poleposition was vertrokken, eindigde als tweede in de openingsrace van het seizoen. In 2020 organiseerde Bahrein twee grands prix op rij in de Formule 1, omdat de kalender toen vanwege de coronapandemie flink was uitgedund.
"Bahrein was het eerste land in het Midden-Oosten dat de Formule 1 verwelkomde en heeft een speciale plek in onze sport", aldus directeur Stefano Domenicali van de Formule 1.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
4 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
5 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
12 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden