Formule 1-teams schrapen verf om auto's lichter te maken
LONDEN (ANP) - Formule 1-teams schrapen verf van hun auto's om het gewicht naar beneden te brengen en daardoor sneller te worden. In de afgelopen Grote Prijs van Emilia-Romagna waren bij met name Williams, Aston Martin en McLaren onderdelen te zien waarbij het zwarte carbon niet was geverfd.
Door de nieuwe regels in de Formule 1, waarbij grote wielen zijn ingevoerd en de auto's ook wat langer zijn geworden, zijn de racewagens zwaarder geworden en veel teams hebben moeite om onder het nieuwe minimumgewicht van 798 kilo te komen. "Als je overgewicht hebt, doe je er alles aan om er wat af te halen en alle beetjes helpen", zegt manager Zak Brown van McLaren.
Volgens Alfa Romeo-teammanager Beat Zehnder weegt de verf op een Formule 1-auto ongeveer 6 kilogram.
Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen, lijdt ook aan overgewicht. De renstal had voor de race in Imola nieuwe lichtgewicht onderdelen aangebracht en volgens topadviseur Helmut Marko droegen die bij aan de dominante zege van de Nederlander. "De updates hebben allemaal goed gewerkt", vertelde hij aan Motorsport.com. "De auto is 'afgevallen', maar we zitten nog steeds boven het minimumgewicht. We hebben op dat gebied nog werk te doen, maar dat is normaal. Bij Weight Watchers raak je ook niet in één keer al het gewicht kwijt."
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
31 minuten geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
58 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
4 uur geleden