Formule 1-team Williams ziet 2020 als nieuwe start
LONDEN (ANP) - Na een bijzonder teleurstellend seizoen heeft het Formule 1-team van Williams de wagen gepresenteerd waarmee het dit jaar beter moet. "We maken een verse start", zei plaatsvervangend teambaas Claire Williams nadat beelden van de nieuwe auto waren vrijgegeven. Williams veroverde het afgelopen jaar met de Brit George Russell en de Pool Robert Kubica welgeteld één WK-punt. Kubica is vervangen door de Canadees Nicholas Latifi.
"We hebben veel tijd besteed aan het aanpakken van onze zwakke punten en hebben ervoor gezorgd dat we de juiste mensen, structuren, procedures en middelen hebben om met goede auto's aan de start te staan. We willen de strijd weer aangaan", aldus Claire Williams.
Dat moet gebeuren met de FW43, een in rood-wit-blauw uitgevoerde en opnieuw met een Mercedes-motor uitgeruste bolide die in grote lijnen vergelijkbaar is met die van vorig jaar. "De mechanische problemen van de FW42 zijn aangepakt, met name de remmen en het gewicht van de auto. We hebben goede vooruitgang geboekt", liet ontwerp-directeur Doug McKiernan weten.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
8 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
23 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
23 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden