Formule 1-team Williams ziet 2020 als nieuwe start
LONDEN (ANP) - Na een bijzonder teleurstellend seizoen heeft het Formule 1-team van Williams de wagen gepresenteerd waarmee het dit jaar beter moet. "We maken een verse start", zei plaatsvervangend teambaas Claire Williams nadat beelden van de nieuwe auto waren vrijgegeven. Williams veroverde het afgelopen jaar met de Brit George Russell en de Pool Robert Kubica welgeteld één WK-punt. Kubica is vervangen door de Canadees Nicholas Latifi.
"We hebben veel tijd besteed aan het aanpakken van onze zwakke punten en hebben ervoor gezorgd dat we de juiste mensen, structuren, procedures en middelen hebben om met goede auto's aan de start te staan. We willen de strijd weer aangaan", aldus Claire Williams.
Dat moet gebeuren met de FW43, een in rood-wit-blauw uitgevoerde en opnieuw met een Mercedes-motor uitgeruste bolide die in grote lijnen vergelijkbaar is met die van vorig jaar. "De mechanische problemen van de FW42 zijn aangepakt, met name de remmen en het gewicht van de auto. We hebben goede vooruitgang geboekt", liet ontwerp-directeur Doug McKiernan weten.
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven bokst in december mogelijk tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder in het voorprogramma van het gevecht tussen Tyson Fury en Anthony Joshua. Dat zei de 37-jarige Verhoeven donderdag tegen het Britse talkSPORT.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de herfst van zijn carrière zijn hart verpand aan de marathon van Amsterdam. De 40-jarige Haagse hardloper begint zondag voor de achtste keer aan de 42,195 kilometer in de hoofdstad. De viervoudig Nederlands kampioen kondigde donderdag tijdens de persconferentie aan dat hij de komende jaren de marathon van Amsterdam zal blijven lopen. "Het is een feest om in Amsterdam te lopen; ik heb er zoveel mooie herinneringen aan", zei hij.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.
16 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.
17 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.
18 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.
19 uur geleden