Formule 1-team Williams wil Amerikaan Sargeant laten racen
AUSTIN (ANP) - Het Formule 1-team van Williams wil met de Amerikaanse coureur Logan Sargeant het volgende seizoen in gaan. De 21-jarige Sargeant moet nog wel de benodigde superlicentie krijgen om komend jaar in de koningsklasse te kunnen racen. Hij ontvangt dat 'rijbewijs' als hij een bepaald aantal punten behaalt, bijvoorbeeld door kilometers te maken in een Formule 1-auto en hoog te eindigen in de Formule 2. Sargeant staat in die 'opstapklasse' op de derde plaats in het klassement.
De Amerikaan mocht vrijdag voor Williams al de eerste vrije training voor de GP van de Verenigde Staten in Austin (Texas) rijden. Dat doet hij volgende week ook in Mexico en half november bij de slotrace in Abu Dhabi. Sargeant mag na afloop van het seizoen voor Williams ook in actie komen bij de Young Driver Test.
"Als Logan zijn superlicentie krijgt, is hij volgend jaar een van onze vaste coureurs", zei teambaas Jost Capito op de persconferentie in Austin. "We geloven dat hij daar absoluut klaar voor is."
Nyck de Vries
Williams maakte eerder al bekend dat de Thai Alex Albon ook volgend jaar voor de renstal rijdt. De Canadees Nicholas Latifi moet vertrekken. Nyck de Vries was in beeld om de plek van Latifi over te nemen, maar de Nederlander koos na zijn opzienbarende Formule 1-debuut enkele weken geleden in Monza als vervanger van de zieke Albon (negende in de GP van Italië) voor AlphaTauri.
Williams kwam mede daarom uit bij Sargeant, die al onderdeel is van de opleiding van de Britse renstal. De Amerikaan won dit jaar twee races in de Formule 2. Het seizoen in die klasse eindigt gelijktijdig met de Formule 1 op 20 november in Abu Dhabi.
Sargeant wordt, mits hij een superlicentie krijgt, de eerste Amerikaanse coureur in de Formule 1 sinds Alexander Rossi in 2015.
Meer uit Sport
SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
20 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
20 uur geleden