Formule 1-team Williams wil Amerikaan Sargeant laten racen
AUSTIN (ANP) - Het Formule 1-team van Williams wil met de Amerikaanse coureur Logan Sargeant het volgende seizoen in gaan. De 21-jarige Sargeant moet nog wel de benodigde superlicentie krijgen om komend jaar in de koningsklasse te kunnen racen. Hij ontvangt dat 'rijbewijs' als hij een bepaald aantal punten behaalt, bijvoorbeeld door kilometers te maken in een Formule 1-auto en hoog te eindigen in de Formule 2. Sargeant staat in die 'opstapklasse' op de derde plaats in het klassement.
De Amerikaan mocht vrijdag voor Williams al de eerste vrije training voor de GP van de Verenigde Staten in Austin (Texas) rijden. Dat doet hij volgende week ook in Mexico en half november bij de slotrace in Abu Dhabi. Sargeant mag na afloop van het seizoen voor Williams ook in actie komen bij de Young Driver Test.
"Als Logan zijn superlicentie krijgt, is hij volgend jaar een van onze vaste coureurs", zei teambaas Jost Capito op de persconferentie in Austin. "We geloven dat hij daar absoluut klaar voor is."
Nyck de Vries
Williams maakte eerder al bekend dat de Thai Alex Albon ook volgend jaar voor de renstal rijdt. De Canadees Nicholas Latifi moet vertrekken. Nyck de Vries was in beeld om de plek van Latifi over te nemen, maar de Nederlander koos na zijn opzienbarende Formule 1-debuut enkele weken geleden in Monza als vervanger van de zieke Albon (negende in de GP van Italië) voor AlphaTauri.
Williams kwam mede daarom uit bij Sargeant, die al onderdeel is van de opleiding van de Britse renstal. De Amerikaan won dit jaar twee races in de Formule 2. Het seizoen in die klasse eindigt gelijktijdig met de Formule 1 op 20 november in Abu Dhabi.
Sargeant wordt, mits hij een superlicentie krijgt, de eerste Amerikaanse coureur in de Formule 1 sinds Alexander Rossi in 2015.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
2 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
5 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
5 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
7 uur geleden