Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team Williams legt Sainz voor twee seizoenen vast

Formule 1-team Williams legt Sainz voor twee seizoenen vast

GROVE (ANP) - Formule 1-coureur Carlos Sainz rijdt in 2025 en 2026 voor Williams. Het Britse Formule 1-team meldt de komst van de 29-jarige Spanjaard die na dit seizoen moet vertrekken bij Ferrari, dat voor volgend jaar naast Charles Leclerc zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton heeft vastgelegd.

Sainz won in zijn tien jaar lange F1-carrière drie races. In 2022 was hij de beste op Silverstone, vorig seizoen won hij de Grote Prijs van Singapore en dit seizoen pakte hij de zege in de GP van Australië.

In het komende seizoen rijdt Sainz naast Alexander Albon in de Williams. Dit seizoen is Logan Sargeant nog de tweede coureur van Williams naast de Thais-Britse Albon. Het team bedankt de Amerikaan voor zijn inspanningen en harde werk in het vorige en huidige seizoen.

Vertrouwen

Sainz laat weten blij te zijn dat hij vanaf 2025 voor Williams racet. "Het is geen geheim dat de rijdersmarkt heel complex is en dat het even heeft geduurd voordat ik mijn beslissing bekend kon maken. Ik heb er het volste vertrouwen in dat Williams voor mij de juiste plek is om mijn Formule 1-carrière voort te zetten en ik ben er heel trots op om uit te komen voor zo'n historisch en succesvol team, waar zoveel jeugdhelden van mij voor hebben gereden en zij hun stempel op de sport hebben gedrukt."

Het absolute doel is volgens de Spanjaard om Williams terug te brengen waar het team hoort, vooraan op de grid. "Ik ben ervan overtuigd dat het team alle ingrediënten heeft om weer geschiedenis te schrijven."

Teambaas James Vowles noemt de combinatie Williams en Sainz perfect. "Carlos heeft steeds weer laten zien dat hij een van de meest getalenteerde coureurs is, met een stamboom van winnaars", verwijst Vowles naar Sainz' vader die tweevoudig wereldkampioen in de rallysport is. "Zijn komst bevestigt de opgaande lijn waarin we zitten. Carlos brengt niet alleen ervaring mee, maar ook een felle manier van racen om elke milliseconde uit het team en de wagen te halen."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor naar halve finale European Open in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het tennistoernooi in Brussel. De 30-jarige tennisser won vrijdag in drie sets van de als nummer 2 geplaatste Tsjech Jiří Lehečka: 4-6 6-4 6-3. Griekspoor speelt zaterdag tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo om een plaats in de eindstrijd van het European Open.

1 uur geleden
Wereldkampioene marathonlopen Jepchirchir voorlopig geschorst

LONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.

6 uur geleden
Verstappen tempert na twee zeges verwachtingen voor GP in VS

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.

10 uur geleden
Tennisser Goffin neemt afscheid met nederlaag in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.

1 dag geleden
Voormalig winnares marathon Tokio zes jaar geschorst om doping

MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.

1 dag geleden
Ploeg Evenepoel ziet kans op eindzege in komende Tour de France

PARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.

1 dag geleden
Helsinki organiseert EK atletiek van 2030

HELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.

1 dag geleden