Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team Williams legt Sainz voor twee seizoenen vast

Formule 1-team Williams legt Sainz voor twee seizoenen vast

GROVE (ANP) - Formule 1-coureur Carlos Sainz rijdt in 2025 en 2026 voor Williams. Het Britse Formule 1-team meldt de komst van de 29-jarige Spanjaard die na dit seizoen moet vertrekken bij Ferrari, dat voor volgend jaar naast Charles Leclerc zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton heeft vastgelegd.

Sainz won in zijn tien jaar lange F1-carrière drie races. In 2022 was hij de beste op Silverstone, vorig seizoen won hij de Grote Prijs van Singapore en dit seizoen pakte hij de zege in de GP van Australië.

In het komende seizoen rijdt Sainz naast Alexander Albon in de Williams. Dit seizoen is Logan Sargeant nog de tweede coureur van Williams naast de Thais-Britse Albon. Het team bedankt de Amerikaan voor zijn inspanningen en harde werk in het vorige en huidige seizoen.

Vertrouwen

Sainz laat weten blij te zijn dat hij vanaf 2025 voor Williams racet. "Het is geen geheim dat de rijdersmarkt heel complex is en dat het even heeft geduurd voordat ik mijn beslissing bekend kon maken. Ik heb er het volste vertrouwen in dat Williams voor mij de juiste plek is om mijn Formule 1-carrière voort te zetten en ik ben er heel trots op om uit te komen voor zo'n historisch en succesvol team, waar zoveel jeugdhelden van mij voor hebben gereden en zij hun stempel op de sport hebben gedrukt."

Het absolute doel is volgens de Spanjaard om Williams terug te brengen waar het team hoort, vooraan op de grid. "Ik ben ervan overtuigd dat het team alle ingrediënten heeft om weer geschiedenis te schrijven."

Teambaas James Vowles noemt de combinatie Williams en Sainz perfect. "Carlos heeft steeds weer laten zien dat hij een van de meest getalenteerde coureurs is, met een stamboom van winnaars", verwijst Vowles naar Sainz' vader die tweevoudig wereldkampioen in de rallysport is. "Zijn komst bevestigt de opgaande lijn waarin we zitten. Carlos brengt niet alleen ervaring mee, maar ook een felle manier van racen om elke milliseconde uit het team en de wagen te halen."

Meer uit Sport

Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

1 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

16 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

17 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

18 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

19 uur geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

23 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

1 dag geleden