Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team Renault klopt voor hulp aan bij Britse overheid

Formule 1-team Renault klopt voor hulp aan bij Britse overheid

ENSTONE (ANP) - In navolging van Williams, McLaren en Racing Point heeft ook het Formule 1-team van Renault een groot aantal medewerkers met verlof gestuurd om kosten te besparen gedurende de coronacrisis. De Franse renstal, gestationeerd in de Engelse dorpje Enstone, doet een beroep op een regeling van de Britse overheid. Zo krijgen de medewerkers toch nog 80 procent van hun normale salaris.

De fabriek van Renault in Engeland blijft tot 31 mei dicht. Het personeel dat in Frankrijk werkt, in Viry-Châtillon, gaat in deeltijd werken. De salarissen van iedereen bij Renault, ook van het management en de coureurs Daniel Ricciardo en Esteban Ocon, worden tijdelijk met 20 procent verlaagd.

"Door de moeilijke omstandigheden en de strikte 'lockdown' in Frankrijk en Engeland, weten we nog niet precies wat de impact op onze sport is", zegt directeur Cyril Abiteboul van Renault. "We nemen daarom alle maatregelen om deze onzekere tijd zo goed mogelijk door te komen. We beschermen het team dat we de afgelopen vier jaar hebben opgebouwd." Het is onduidelijk wanneer het Formule 1-seizoen kan beginnen. De eerste negen races zijn uitgesteld of afgelast.

Meer uit Sport

Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

2 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

4 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

5 uur geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

5 uur geleden
Maarten van der Weijden stopt met zwemmen, zijn stichting blijft

VUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.

9 uur geleden
Verstappen mikt in jubileumrace op eerste zege ooit in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.

12 uur geleden
Afzwaaiende Izagirre met polsbreuk in Ronde van Lombardije

BERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.

13 uur geleden