Formule 1-team Renault klopt voor hulp aan bij Britse overheid
ENSTONE (ANP) - In navolging van Williams, McLaren en Racing Point heeft ook het Formule 1-team van Renault een groot aantal medewerkers met verlof gestuurd om kosten te besparen gedurende de coronacrisis. De Franse renstal, gestationeerd in de Engelse dorpje Enstone, doet een beroep op een regeling van de Britse overheid. Zo krijgen de medewerkers toch nog 80 procent van hun normale salaris.
De fabriek van Renault in Engeland blijft tot 31 mei dicht. Het personeel dat in Frankrijk werkt, in Viry-Châtillon, gaat in deeltijd werken. De salarissen van iedereen bij Renault, ook van het management en de coureurs Daniel Ricciardo en Esteban Ocon, worden tijdelijk met 20 procent verlaagd.
"Door de moeilijke omstandigheden en de strikte 'lockdown' in Frankrijk en Engeland, weten we nog niet precies wat de impact op onze sport is", zegt directeur Cyril Abiteboul van Renault. "We nemen daarom alle maatregelen om deze onzekere tijd zo goed mogelijk door te komen. We beschermen het team dat we de afgelopen vier jaar hebben opgebouwd." Het is onduidelijk wanneer het Formule 1-seizoen kan beginnen. De eerste negen races zijn uitgesteld of afgelast.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
6 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
14 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden