Formule 1-team Mercedes wil na zomerstop rijders voor 2026 weten
SPIELBERG (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes wil het liefst na de zomerbreak duidelijkheid hebben over de rijdersbezetting in 2026. Dat liet teambaas Toto Wolff doorschemeren na de Grote Prijs van Oostenrijk op motorsport.com.
De huidige coureurs George Russell en Kimi Antonelli hebben nog niet getekend voor volgend seizoen, hetgeen afgelopen weekeinde opnieuw het verhaal voedde dat Max Verstappen wel eens Red Bull zou kunnen inruilen voor de Duitse renstal.
Wolff bevestigde afgelopen weekend de interesse in het werven van Verstappen en dat er gesprekken gaande zijn. Hij benadrukte dat het op dit moment niet heel realistisch is dat de viervoudig wereldkampioen gaat tekenen bij Mercedes. Teambaas Christian Horner van Red Bull noemde een vertrek van Verstappen onzin en "pure speculatie".
'Open en transparant'
"Er zijn natuurlijk gesprekken. Ik ben er open en transparant over", zei Wolff. "Op een bepaald moment in de komende maanden moeten we het weten. Ik wil niet een coureur onnodig in onzekerheid laten."
Na de GP van Hongarije op 3 augustus is er een pauze tot aan de Dutch Grand Prix op Zandvoort op 31 augustus. "Je moet respectvol omgaan met de belanghebbenden in dit proces. Als teambaas van het beste automerk ter wereld is het duidelijk dat je onderzoekt wat de viervoudig wereldkampioen in de toekomst gaat doen, en dat kan nog wel even duren", aldus Wolff, die ook liet blijken dat hij tevreden is over het huidige duo Russell en Antonelli.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden