Formule 1-team Mercedes ondergaat 'pijnlijke les in nederigheid'
DJEDDA (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes ondergaat momenteel een "les in nederigheid". Dat zegt teambaas Toto Wolff van de Duitse renstal, die in de eerste twee grands prix van dit seizoen een bijrol speelt. George Russell eindigde zondag in de race in Saudi-Arabië als vijfde met meer dan 30 seconden achterstand op winnaar Max Verstappen, zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton scoorde met zijn tiende plaats nog net 1 punt voor het kampioenschap.
"Het is uiterst pijnlijk dat we niet meer in die strijd vooraan zijn verwikkeld. Dat was de afgelopen acht jaar wel het geval en erg leuk", aldus Wolff. "Maar we rusten niet tot we weer terug zijn aan het front. We krijgen nu een les in nederigheid en dat is helemaal niet leuk, maar uiteindelijk komen we hier sterker uit."
Mercedes won de afgelopen acht jaar het kampioenschap bij de constructeurs. In die periode won Hamilton zes van zijn zeven individuele titels. Het team is er afgelopen winter niet in geslaagd de ingrijpende aerodynamische regelwijzigingen goed over te brengen op de Formule 1-auto. Hamilton en Russell hebben last van een 'stuiterende' auto die pure snelheid tekortkomt. "We hebben duidelijk niet de auto die we willen en komen op allerlei fronten tekort", bekent Wolff.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
36 minuten geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
11 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
12 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
12 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
16 uur geleden