Formule 1-team Mercedes ondergaat 'pijnlijke les in nederigheid'
DJEDDA (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes ondergaat momenteel een "les in nederigheid". Dat zegt teambaas Toto Wolff van de Duitse renstal, die in de eerste twee grands prix van dit seizoen een bijrol speelt. George Russell eindigde zondag in de race in Saudi-Arabië als vijfde met meer dan 30 seconden achterstand op winnaar Max Verstappen, zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton scoorde met zijn tiende plaats nog net 1 punt voor het kampioenschap.
"Het is uiterst pijnlijk dat we niet meer in die strijd vooraan zijn verwikkeld. Dat was de afgelopen acht jaar wel het geval en erg leuk", aldus Wolff. "Maar we rusten niet tot we weer terug zijn aan het front. We krijgen nu een les in nederigheid en dat is helemaal niet leuk, maar uiteindelijk komen we hier sterker uit."
Mercedes won de afgelopen acht jaar het kampioenschap bij de constructeurs. In die periode won Hamilton zes van zijn zeven individuele titels. Het team is er afgelopen winter niet in geslaagd de ingrijpende aerodynamische regelwijzigingen goed over te brengen op de Formule 1-auto. Hamilton en Russell hebben last van een 'stuiterende' auto die pure snelheid tekortkomt. "We hebben duidelijk niet de auto die we willen en komen op allerlei fronten tekort", bekent Wolff.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
3 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
7 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
8 uur geleden