Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team McLaren wil Ricciardo vervangen door Piastri

Formule 1-team McLaren wil Ricciardo vervangen door Piastri

WOKING (ANP) - Het Formule 1-team McLaren heeft de Australische coureur Daniel Ricciardo laten weten dat hij na dit seizoen moet plaatsmaken voor zijn landgenoot Oscar Piastri. Dat meldt onder meer het doorgaans goed geïnformeerde Autosport.com. Ricciardo heeft weliswaar nog een contract voor een jaar bij McLaren, maar de Britse renstal is ontevreden over zijn prestaties.

De 33-jarige Australiër is bezig aan zijn tweede seizoen bij McLaren. Vorig jaar won Ricciardo, die sinds 2011 in de Formule 1 rijdt en bij Red Bull twee keer derde werd in het WK, de Grote Prijs van Italië op het circuit van Monza. Hij werd desondanks regelmatig overvleugeld door zijn Britse teamgenoot Lando Norris, die twee plaatsen boven hem eindigde in het WK-klassement. Dit seizoen is het verschil nog groter. Terwijl Norris al 76 punten bij elkaar reed, staat Ricciardo pas op 19 punten. Voor de Australiër dreigt daarom een vertrek bij McLaren.

Zijn 21-jarige landgenoot Piastri zou zijn plek in 2023 overnemen. Eerder deze week kondigde Alpine aan dat Piastri volgend jaar Fernando Alonso vervangt bij dat team, maar de Australiër ontkende dat op sociale media. Piastri benadrukte dat hij geen contract heeft bij Alpine voor 2023. Het versterkte de al langer gaande geruchten dat hij bij McLaren gaat debuteren in de Formule 1.

Alonso verhuist na dit seizoen naar Aston Martin, waar hij de plek overneemt van viervoudig wereldkampioen Sebastian Vettel. De Duitser verlaat de Formule 1.

Ricciardo won in zijn carrière acht grands prix, waarvan zeven in dienst van Red Bull. De Australiër was bij het Oostenrijkse topteam een paar jaar teamgenoot van Max Verstappen.

Meer uit Sport

Tennisser Djokovic eenvoudig door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.

3 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.

5 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp na vijfsetter klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.

7 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.

8 uur geleden
Tennisser Sinner met de nodige moeite naar derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.

9 uur geleden
17 Nederlanders in Tour de France, hoogste aantal in elf jaar

BARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.

9 uur geleden
Serena Williams door verrekte knie onzeker voor dubbelspel

LONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.

11 uur geleden