Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team McLaren verdringt Racing Point van derde plaats

Formule 1-team McLaren verdringt Racing Point van derde plaats

ABU DHABI (ANP) - De Britse renstal McLaren heeft in de slotrace van het Formule 1-seizoen de derde plaats in het WK voor constructeurs overgenomen van Racing Point. De McLaren-coureurs Lando Norris en Carlos Sainz eindigden in Abu Dhabi respectievelijk als vijfde en zesde. Ze pakten samen 18 punten, genoeg om Racing Point te passeren in het klassement.

Racing Point pakte in de laatste race slechts 1 punt via Lance Stroll, die als tiende over de finish kwam. Sergio Pérez moest in zijn laatste race voor Racing Point zijn bolide al in de tiende ronde aan de kant zetten vanwege een motorisch probleem. Racing Point, dat volgend jaar verder gaat als Aston Martin, had voorafgaand aan de laatste GP een voorsprong van 10 punten op McLaren.

Het prijzengeld in de Formule 1 wordt verdeeld op basis van de ranglijst van het WK voor constructeurs. Mercedes was opnieuw oppermachtig. Wereldkampioen Lewis Hamilton en Valtteri Bottas reden 573 punten bij elkaar. Red Bull, het team van Max Verstappen, eindigde als tweede met 319 punten. McLaren werd derde met 202 punten, Racing Point vierde met 195 en Renault vijfde met 181.

Meer uit Sport

Atlete Koster neemt revanche met zilver op 10.000 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.

17 minuten geleden
Steenbergen bezorgt gemengde estafette opnieuw zilver

SAINT-DENIS (ANP) - De gemengde estafetteploeg heeft op de EK zwemmen op de 4x100 meter vrije slag het zilver veroverd. Marrit Steenbergen maakte als laatste zwemster een grote achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hielp de ploeg, die verder bestond uit Sean Niewold, Merlin Belmon en Milou van Wijk, aan een nieuw nationaal record van 3.20,09.

54 minuten geleden
Einde seizoen voor polsstokhoogspringer Vloon door blessure op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Polsstokhoogspringer Menno Vloon komt dit seizoen niet meer in actie. De Europees indoorkampioen heeft tijdens de kwalificaties bij de EK atletiek in Birmingham een scheurtje in zijn hamstring opgelopen. Dat meldt hij op Instagram.

1 uur geleden
Griekspoor zegt af voor Cincinnati en ontloopt Van de Zandschulp

CINCINNATI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich teruggetrokken voor het tennistoernooi van Cincinnati. De 30-jarige Nederlander zou daar in de eerste ronde tegen Botic van de Zandschulp spelen. Volgens Ziggo Sport heeft Griekspoor te veel last van een buikspierblessure.

2 uur geleden
Zwemmer De Groot naar EK-finale op 50 meter schoolslag

SAINT-DENIS (ANP) - Koen de Groot heeft de EK-finale bereikt van de 50 meter schoolslag. De 22-jarige Limburger tikte in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,71. Daarmee werd hij in de halve finale tweede achter de Italiaan Nicolò Martinenghi (26,62). Simone Cerasuolo uit Italië was in de andere halve finale met 26,23 de snelste. De Groot zwom uiteindelijk de derde tijd.

2 uur geleden
Steenbergen op EK zwemmen naar finale op 100 meter rugslag

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich op de EK gekwalificeerd voor de finale van de 100 meter rugslag. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 59,70.

2 uur geleden
Zwemster Schouten grijpt naast EK-brons op 200 meter schoolslag

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft bij de EK net naast een medaille gegrepen op de 200 meter schoolslag. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs zwom de 25-jarige Bodegraafse met 2.22,67 de vierde tijd. De Europese titel ging in 2.19,32 naar de Russin Evgeniia Chikunova, die de Britse Angharad Evans voorbleef.

2 uur geleden