Formule 1-team Haas voorzichtig bij presentatie nieuwe wagen
BANBURY (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft als eerste de nieuwe wagen voor 2024 gepresenteerd. Teambaas Ayao Komatsu, die de ontslagen Günther Steiner heeft opgevolgd bij het MoneyGram Haas F1 Team, is voorzichtig over de verwachtingen van de VF-24, waarmee de Duitser Nico Hülkenberg en de Deen Kevin Magnussen gaan racen.
De nieuwe wagen van Haas is overwegend zwart met rode en witte accenten. De VF-24 maakt zijn opwachting op 11 februari op het circuit van Silverstone met Hülkenberg achter het stuur. Daarna volgen de testdagen in Bahrein vanaf 21 februari.
"We zijn realistisch over onze verwachtingen, maar de presentatie van de wagen is desondanks een spannend moment in ieder Formule 1-seizoen", zei Komatsu op de website van het team. "Er ligt nog veel werk voor ons om de prestaties te verbeteren, maar iedereen is heel gemotiveerd en kan niet wachten de baan op te gaan."
Hoge verwachtingen
Komatsu heeft geen hoge verwachtingen van de VF-24 in Bahrein. "Ik denk dat we aan het einde van de startgrid staan. De reden dat onze wagen niet snel genoeg zal zijn, is dat we achterlopen in de ontwikkeling omdat we vorig seizoen voor de F1-race in Austin een upgrade hebben gedaan. Daardoor is de VF-24 nu niet zo geavanceerd als die kon zijn, maar tegelijkertijd hebben we meer vertrouwen in de wagen die we nu de baan op sturen."
Het Formule 1-seizoen begint op 2 maart met de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen (28) was niet ontevreden over de trainingen bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, maar de Nederlandse coureur zou graag nog wat extra snelheid vinden in zijn Red Bull. "Ik was redelijk tevreden met de auto, het ging best goed, maar we moeten gewoon iets sneller zijn. Het lijkt erop dat we nog wel een gat moeten dichten naar McLaren", zei hij na afloop op het Yas Marina Circuit.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
6 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
9 uur geleden