Formule 1-team Haas voorzichtig bij presentatie nieuwe wagen
BANBURY (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft als eerste de nieuwe wagen voor 2024 gepresenteerd. Teambaas Ayao Komatsu, die de ontslagen Günther Steiner heeft opgevolgd bij het MoneyGram Haas F1 Team, is voorzichtig over de verwachtingen van de VF-24, waarmee de Duitser Nico Hülkenberg en de Deen Kevin Magnussen gaan racen.
De nieuwe wagen van Haas is overwegend zwart met rode en witte accenten. De VF-24 maakt zijn opwachting op 11 februari op het circuit van Silverstone met Hülkenberg achter het stuur. Daarna volgen de testdagen in Bahrein vanaf 21 februari.
"We zijn realistisch over onze verwachtingen, maar de presentatie van de wagen is desondanks een spannend moment in ieder Formule 1-seizoen", zei Komatsu op de website van het team. "Er ligt nog veel werk voor ons om de prestaties te verbeteren, maar iedereen is heel gemotiveerd en kan niet wachten de baan op te gaan."
Hoge verwachtingen
Komatsu heeft geen hoge verwachtingen van de VF-24 in Bahrein. "Ik denk dat we aan het einde van de startgrid staan. De reden dat onze wagen niet snel genoeg zal zijn, is dat we achterlopen in de ontwikkeling omdat we vorig seizoen voor de F1-race in Austin een upgrade hebben gedaan. Daardoor is de VF-24 nu niet zo geavanceerd als die kon zijn, maar tegelijkertijd hebben we meer vertrouwen in de wagen die we nu de baan op sturen."
Het Formule 1-seizoen begint op 2 maart met de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
5 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
7 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
7 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
9 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
9 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
10 uur geleden