Formule 1-team Haas voorzichtig bij presentatie nieuwe wagen
BANBURY (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft als eerste de nieuwe wagen voor 2024 gepresenteerd. Teambaas Ayao Komatsu, die de ontslagen Günther Steiner heeft opgevolgd bij het MoneyGram Haas F1 Team, is voorzichtig over de verwachtingen van de VF-24, waarmee de Duitser Nico Hülkenberg en de Deen Kevin Magnussen gaan racen.
De nieuwe wagen van Haas is overwegend zwart met rode en witte accenten. De VF-24 maakt zijn opwachting op 11 februari op het circuit van Silverstone met Hülkenberg achter het stuur. Daarna volgen de testdagen in Bahrein vanaf 21 februari.
"We zijn realistisch over onze verwachtingen, maar de presentatie van de wagen is desondanks een spannend moment in ieder Formule 1-seizoen", zei Komatsu op de website van het team. "Er ligt nog veel werk voor ons om de prestaties te verbeteren, maar iedereen is heel gemotiveerd en kan niet wachten de baan op te gaan."
Hoge verwachtingen
Komatsu heeft geen hoge verwachtingen van de VF-24 in Bahrein. "Ik denk dat we aan het einde van de startgrid staan. De reden dat onze wagen niet snel genoeg zal zijn, is dat we achterlopen in de ontwikkeling omdat we vorig seizoen voor de F1-race in Austin een upgrade hebben gedaan. Daardoor is de VF-24 nu niet zo geavanceerd als die kon zijn, maar tegelijkertijd hebben we meer vertrouwen in de wagen die we nu de baan op sturen."
Het Formule 1-seizoen begint op 2 maart met de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
12 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.
31 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
34 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) kende vrijdag een goede laatste testdag in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen zette in de middag met zijn Red Bull de derde tijd neer. Eerder op de dag mocht zijn ploeggenoot Isack Hadjar (21) de wagen testen. Hij kwam tot de dertiende tijd van de dag. Charles Leclerc was met zijn Ferrari het snelst.
57 minuten geleden