Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team Haas dient protest in tegen uitslag GP Australië

Formule 1-team Haas dient protest in tegen uitslag GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft protest ingediend bij de internationale autosportbond FIA tegen de uitslag van de Grote Prijs van Australië. Het Amerikaanse team wil dat Nico Hülkenberg de vierde plaats terugkrijgt.

Hülkenberg lag zevende toen de race in Melbourne na een crash van zijn teamgenoot Kevin Magnussen kort voor het einde werd stilgelegd. Bij de herstart schoof de Duitser op naar de vierde plaats dankzij een megacrash, waarbij diverse coureurs van de baan vlogen of tegen de omheining reden.

Er kwam opnieuw een rode vlag en daaropvolgend een herstart achter de safetycar. Daarbij besloot de wedstrijdleiding om de auto's in dezelfde volgorde laten starten als bij de herstart daarvoor, met Hülkenberg dus weer op plek zeven. Haas is het daar niet mee eens.

Toeschouwers

De stewards krijgen het druk, want ook de organisatie van de Grote Prijs van Australië moet zich verantwoorden bij de wedstrijdleiding. Toeschouwers waren het circuit al opgekomen voor het einde van de race, aldus de FIA.

Er waren ruim 131.000 toeschouwers op Albert Park in Melbourne. Die waren getuige van een rommelige slotfase, met een serie crashes en twee rode vlaggen. Max Verstappen won de race.

Meer uit Sport

Volgende WK-goud op de baan betekent 'heel veel' voor Lavreysen

SHANGHAI (ANP) - Zijn achtste opeenvolgende wereldtitel sprint en 23e WK-goud in totaal betekent "heel veel" voor baanwielrenner Harrie Lavreysen. "Ik moet iedere keer weer in die focus zitten en het moet wel nog even gebeuren. Ik krijg het niet cadeau, er zit veel hard werk in. Dat ik er dan sta en het toch weer lukt, betekent heel veel", zei de 29-jarige Brabander bij de NOS.

20 minuten geleden
Media: oud-turnster Wevers en partner ontslagen bij Spaanse bond

ROTTERDAM (ANP) - Oud-turnster Lieke Wevers en haar vriend, de Russische coach Anton Stolyar, zijn ontslagen bij de Spaanse turnbond. Dat melden onder meer het Spaanse persbureau EFE en de Spaanse krant Mundo Deportivo.

27 minuten geleden
Baanwielrenner Lavreysen pakt achtste wereldtitel sprint op rij

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is voor de achtste keer op rij wereldkampioen sprint geworden. De vijfvoudig olympisch kampioen klopte de Australiër Leigh Hoffman in de finale in Shanghai in twee heats. Het opnieuw prolongeren van zijn sprinttitel was het hoofddoel voor Lavreysen tijdens deze WK. Eerder werd de 29-jarige Brabander al opnieuw wereldkampioen op de teamsprint (met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland) en keirin.

1 uur geleden
Baanwielrenster Van de Wouw op WK vroeg uitgeschakeld op keirin

SHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw is de WK baanwielrennen geëindigd met slechts één medaille. De drievoudig wereldkampioene van vorig jaar werd in de kwartfinales van de keirin uitgeschakeld en neemt daardoor alleen het zilver van de kilometer tijdrit mee naar huis. De 28-jarige Brabantse probeerde in haar heat buitenom in te halen, maar kwam er niet tussen en eindigde als laatste.

1 uur geleden
Nederlandse turners na eerste dag WK op plek vijf, Japan leidt

ROTTERDAM (ANP) - Turners Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg bezetten na vier van de zes startgroepen (subdivisies) de vijfde plek in het landenklassement bij de WK in Rotterdam. Olympisch teamkampioen Japan gaat aan de leiding (254,529 punten), gevolgd door Europees kampioen Groot-Brittannië (251,460).

14 uur geleden
Turner De Munck hoopt dat WK-teamfinale haalbaar is

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) hoopt dat de teamscore van de Nederlandse ploeg voldoende is voor een plek in de teamfinale. Na drie van de zes startgroepen staat Nederland tweede. De beste acht landenteams gaan naar de finale.

14 uur geleden
Turner Schmidt na dagen van twijfel opgelucht bij WK

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.

15 uur geleden