Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team Haas dient protest in tegen uitslag GP Australië

Formule 1-team Haas dient protest in tegen uitslag GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft protest ingediend bij de internationale autosportbond FIA tegen de uitslag van de Grote Prijs van Australië. Het Amerikaanse team wil dat Nico Hülkenberg de vierde plaats terugkrijgt.

Hülkenberg lag zevende toen de race in Melbourne na een crash van zijn teamgenoot Kevin Magnussen kort voor het einde werd stilgelegd. Bij de herstart schoof de Duitser op naar de vierde plaats dankzij een megacrash, waarbij diverse coureurs van de baan vlogen of tegen de omheining reden.

Er kwam opnieuw een rode vlag en daaropvolgend een herstart achter de safetycar. Daarbij besloot de wedstrijdleiding om de auto's in dezelfde volgorde laten starten als bij de herstart daarvoor, met Hülkenberg dus weer op plek zeven. Haas is het daar niet mee eens.

Toeschouwers

De stewards krijgen het druk, want ook de organisatie van de Grote Prijs van Australië moet zich verantwoorden bij de wedstrijdleiding. Toeschouwers waren het circuit al opgekomen voor het einde van de race, aldus de FIA.

Er waren ruim 131.000 toeschouwers op Albert Park in Melbourne. Die waren getuige van een rommelige slotfase, met een serie crashes en twee rode vlaggen. Max Verstappen won de race.

Meer uit Sport

Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

3 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

3 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

23 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

1 dag geleden