Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team Haas dient protest in tegen uitslag GP Australië

Formule 1-team Haas dient protest in tegen uitslag GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft protest ingediend bij de internationale autosportbond FIA tegen de uitslag van de Grote Prijs van Australië. Het Amerikaanse team wil dat Nico Hülkenberg de vierde plaats terugkrijgt.

Hülkenberg lag zevende toen de race in Melbourne na een crash van zijn teamgenoot Kevin Magnussen kort voor het einde werd stilgelegd. Bij de herstart schoof de Duitser op naar de vierde plaats dankzij een megacrash, waarbij diverse coureurs van de baan vlogen of tegen de omheining reden.

Er kwam opnieuw een rode vlag en daaropvolgend een herstart achter de safetycar. Daarbij besloot de wedstrijdleiding om de auto's in dezelfde volgorde laten starten als bij de herstart daarvoor, met Hülkenberg dus weer op plek zeven. Haas is het daar niet mee eens.

Toeschouwers

De stewards krijgen het druk, want ook de organisatie van de Grote Prijs van Australië moet zich verantwoorden bij de wedstrijdleiding. Toeschouwers waren het circuit al opgekomen voor het einde van de race, aldus de FIA.

Er waren ruim 131.000 toeschouwers op Albert Park in Melbourne. Die waren getuige van een rommelige slotfase, met een serie crashes en twee rode vlaggen. Max Verstappen won de race.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

4 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

7 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

9 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

10 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

20 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden