Formule 1-team Haas breekt met Russische coureur Mazepin
KANNAPOLIS (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft per direct het contract beëindigd met de Russische coureur Nikita Mazepin. Ook de banden met de Russische hoofdsponsor Uralkali zijn met onmiddellijke ingang verbroken. Dat meldt het Amerikaanse raceteam. Reden is de aanval van Rusland op Oekraïne.
Mazepin zou dit jaar aan zijn tweede seizoen beginnen in de Formule 1. "Net zoals de rest van de Formule 1-gemeenschap is het team geschokt en bedroefd door de Russische inval in Oekraïne. Haas wenst een spoedig en vredevol einde van het conflict", luidt de verklaring verder.
De positie van de 23-jarige Mazepin kwam in het geding vanaf de eerste berichten over de Russische inval. Haas besloot nog tijdens de testraces in Barcelona de uitingen van Uralkali op de auto's te verwijderen. Zijn vader Dmitri Mazepin is de eigenaar van het Russische kunstmestbedrijf, dat een belangrijke geldschieter is van Haas.
Opvolger
De renstal nam de afgelopen dagen de tijd om na te denken over wat te doen met Russische sponsor en coureur. Van de internationale autosportfederatie FIA mocht Mazepin wel blijven racen, maar alleen onder neutrale vlag én als hij een document zou ondertekenen waarin hij de agressie van zijn land veroordeelt en zich solidair verklaart met de Oekraïense bevolking.
Mazepin was de enige Russische rijder in de belangrijkste raceklasse voor autocoureurs. Hij deed vorig jaar zijn intrede mede dankzij de investeringen van zijn vader in het team. Tot grootse prestaties kwam Mazepin vorig jaar niet; meestal eindigde hij in de achterhoede. Het is nog niet bekend wie hem gaat vervangen bij Haas en daarmee teamgenoot wordt van de Duitser Mick Schumacher. De naam van de Braziliaanse Amerikaan Pietro Fittipaldi is genoemd.
Het nieuwe seizoen in de Formule 1 begint op 20 maart met de Grote Prijs van Bahrein. De week ervoor zijn er nog testraces op het circuit van Sakhir in het oliestaatje.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
9 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
11 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden