Formule 1-team Haas breekt met Russische coureur Mazepin
KANNAPOLIS (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft per direct het contract beëindigd met de Russische coureur Nikita Mazepin. Ook de banden met de Russische hoofdsponsor Uralkali zijn met onmiddellijke ingang verbroken. Dat meldt het Amerikaanse raceteam. Reden is de aanval van Rusland op Oekraïne.
Mazepin zou dit jaar aan zijn tweede seizoen beginnen in de Formule 1. "Net zoals de rest van de Formule 1-gemeenschap is het team geschokt en bedroefd door de Russische inval in Oekraïne. Haas wenst een spoedig en vredevol einde van het conflict", luidt de verklaring verder.
De positie van de 23-jarige Mazepin kwam in het geding vanaf de eerste berichten over de Russische inval. Haas besloot nog tijdens de testraces in Barcelona de uitingen van Uralkali op de auto's te verwijderen. Zijn vader Dmitri Mazepin is de eigenaar van het Russische kunstmestbedrijf, dat een belangrijke geldschieter is van Haas.
Opvolger
De renstal nam de afgelopen dagen de tijd om na te denken over wat te doen met Russische sponsor en coureur. Van de internationale autosportfederatie FIA mocht Mazepin wel blijven racen, maar alleen onder neutrale vlag én als hij een document zou ondertekenen waarin hij de agressie van zijn land veroordeelt en zich solidair verklaart met de Oekraïense bevolking.
Mazepin was de enige Russische rijder in de belangrijkste raceklasse voor autocoureurs. Hij deed vorig jaar zijn intrede mede dankzij de investeringen van zijn vader in het team. Tot grootse prestaties kwam Mazepin vorig jaar niet; meestal eindigde hij in de achterhoede. Het is nog niet bekend wie hem gaat vervangen bij Haas en daarmee teamgenoot wordt van de Duitser Mick Schumacher. De naam van de Braziliaanse Amerikaan Pietro Fittipaldi is genoemd.
Het nieuwe seizoen in de Formule 1 begint op 20 maart met de Grote Prijs van Bahrein. De week ervoor zijn er nog testraces op het circuit van Sakhir in het oliestaatje.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
5 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
58 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen denkt ook na zijn machtige zege in de Grote Prijs van Las Vegas niet aan zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, ook al liep hij wel zeven punten in op kampioenschapsleider Lando Norris. "De beste benadering is toch het race voor race te bekijken. Het gat is nog steeds groot, maar ik ga ook de laatste twee races proberen er alles uit te halen en te winnen. En dan zien we in Abu Dhabi wel waar ik ben geëindigd", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in het interview op de baan.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
10 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
10 uur geleden