Formule 1-team Haas bevestigt komst Mick Schumacher
MANAMA (ANP) - De Duitser Mick Schumachter komt volgend jaar uit in de Formule 1 bij Haas F1. De Amerikaanse renstal bevestigde woensdag de komst van de zoon van racelegende Michael Schumacher.
De 21-jarige Schumacher heeft de leiding in de Formule 2. Op het circuit van Sakhir in Bahrein worden daarin komend weekeinde de laatste wedstrijden gereden. Zijn vader is zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1, een record dat dit jaar werd geëvenaard door de Brit Lewis Hamilton.
Schumacher tekende een contract voor "meerdere jaren" voor het team dat een samenwerkingsverband heeft met Ferrari. Sinds januari 2019 maakte hij deel uit van de opleiding van het Italiaanse team, waarvoor zijn vader de meeste van zijn zeven titels veroverde. Michael Schumacher raakte levensgevaarlijk gewond bij een ski-ongeval eind 2013. Hij liep zwaar hersenletsel op en leeft sindsdien afgezonderd van de buitenwereld.
Titel
Volgende week vrijdag zal de jonge Schumacher tijdens de vrije trainingen voor de GP van Abu Dhabi zijn eerste kilometers voor Haas maken. Maar eerst kan hij zich in de Formule 2 als lid van het Italiaanse Prema-team verzekeren van de titel. Net als in de Formule 3, waarin hij in 2018 de Europese titel pakte, had hij ook in de op een na hoogste klasse een jaar nodig om zijn kwaliteiten te tonen.
In de Formule 1 begint hij bij een team dat dit jaar teleurstelde. Haas bezet met slechts 3 punten de voorlaatste plaats in het klassement van constructeurs. De beide rijders, de Fransman Romain Grosjean en de Deen Kevin Magnussen, moeten vertrekken. Grosjean overleefde afgelopen weekeinde in de GP van Bahrein nog een zware crash. Haas presenteerde dinsdag al de Rus Nikita Mazepin als aanwinst voor komend seizoen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
15 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
16 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
18 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
19 uur geleden