Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team Haas bevestigt komst Mick Schumacher

Formule 1-team Haas bevestigt komst Mick Schumacher

MANAMA (ANP) - De Duitser Mick Schumachter komt volgend jaar uit in de Formule 1 bij Haas F1. De Amerikaanse renstal bevestigde woensdag de komst van de zoon van racelegende Michael Schumacher.

De 21-jarige Schumacher heeft de leiding in de Formule 2. Op het circuit van Sakhir in Bahrein worden daarin komend weekeinde de laatste wedstrijden gereden. Zijn vader is zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1, een record dat dit jaar werd geëvenaard door de Brit Lewis Hamilton.

Schumacher tekende een contract voor "meerdere jaren" voor het team dat een samenwerkingsverband heeft met Ferrari. Sinds januari 2019 maakte hij deel uit van de opleiding van het Italiaanse team, waarvoor zijn vader de meeste van zijn zeven titels veroverde. Michael Schumacher raakte levensgevaarlijk gewond bij een ski-ongeval eind 2013. Hij liep zwaar hersenletsel op en leeft sindsdien afgezonderd van de buitenwereld.

Titel

Volgende week vrijdag zal de jonge Schumacher tijdens de vrije trainingen voor de GP van Abu Dhabi zijn eerste kilometers voor Haas maken. Maar eerst kan hij zich in de Formule 2 als lid van het Italiaanse Prema-team verzekeren van de titel. Net als in de Formule 3, waarin hij in 2018 de Europese titel pakte, had hij ook in de op een na hoogste klasse een jaar nodig om zijn kwaliteiten te tonen.

In de Formule 1 begint hij bij een team dat dit jaar teleurstelde. Haas bezet met slechts 3 punten de voorlaatste plaats in het klassement van constructeurs. De beide rijders, de Fransman Romain Grosjean en de Deen Kevin Magnussen, moeten vertrekken. Grosjean overleefde afgelopen weekeinde in de GP van Bahrein nog een zware crash. Haas presenteerde dinsdag al de Rus Nikita Mazepin als aanwinst voor komend seizoen.

Meer uit Sport

Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

17 minuten geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

54 minuten geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

1 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

3 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

5 uur geleden
Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

10 uur geleden
Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

14 uur geleden