Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team Aston Martin wil door met 'teamspeler' Alonso

Formule 1-team Aston Martin wil door met 'teamspeler' Alonso

ABU DHABI (ANP/RTR) - Formule 1-renstal Aston Martin wil ook na 2024 nog door met Fernando Alonso. "De vraag of wij zijn contract willen verlengen, hoef ik eigenlijk niet eens te beantwoorden. Het is absoluut ja", zei teambaas Mike Krack bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van dit jaar.

De 42-jarige Alonso is bezig aan zijn eerste seizoen bij het Britse team en presteert boven verwachting. De Spanjaard, die bij Renault twee keer wereldkampioen werd (2005 en 2006), eindigde dit jaar al acht keer op het podium: vijf keer derde en drie keer tweede. "We waren vanaf de eerste dag onder de indruk van hem en zijn dat nog steeds. Fernando is een opmerkelijke teamspeler. Altijd constructief, vooral als het moeilijk gaat."

Alonso staat vijfde in de WK-stand met evenveel punten als Ferrari-coureur Carlos Sainz. Hij is met 376 starts in een grand prix recordhouder in de Formule 1. De Spanjaard noemde 2023 zijn beste seizoen sinds 2012, toen hij voor Ferrari reed en het duel om de wereldtitel verloor van Sebastian Vettel van Red Bull.

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

7 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

9 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

11 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

14 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

14 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

17 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

17 uur geleden