Formule 1-team Aston Martin wil door met 'teamspeler' Alonso
ABU DHABI (ANP/RTR) - Formule 1-renstal Aston Martin wil ook na 2024 nog door met Fernando Alonso. "De vraag of wij zijn contract willen verlengen, hoef ik eigenlijk niet eens te beantwoorden. Het is absoluut ja", zei teambaas Mike Krack bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van dit jaar.
De 42-jarige Alonso is bezig aan zijn eerste seizoen bij het Britse team en presteert boven verwachting. De Spanjaard, die bij Renault twee keer wereldkampioen werd (2005 en 2006), eindigde dit jaar al acht keer op het podium: vijf keer derde en drie keer tweede. "We waren vanaf de eerste dag onder de indruk van hem en zijn dat nog steeds. Fernando is een opmerkelijke teamspeler. Altijd constructief, vooral als het moeilijk gaat."
Alonso staat vijfde in de WK-stand met evenveel punten als Ferrari-coureur Carlos Sainz. Hij is met 376 starts in een grand prix recordhouder in de Formule 1. De Spanjaard noemde 2023 zijn beste seizoen sinds 2012, toen hij voor Ferrari reed en het duel om de wereldtitel verloor van Sebastian Vettel van Red Bull.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
20 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden