Formule 1-team Aston Martin wil door met 'teamspeler' Alonso
ABU DHABI (ANP/RTR) - Formule 1-renstal Aston Martin wil ook na 2024 nog door met Fernando Alonso. "De vraag of wij zijn contract willen verlengen, hoef ik eigenlijk niet eens te beantwoorden. Het is absoluut ja", zei teambaas Mike Krack bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van dit jaar.
De 42-jarige Alonso is bezig aan zijn eerste seizoen bij het Britse team en presteert boven verwachting. De Spanjaard, die bij Renault twee keer wereldkampioen werd (2005 en 2006), eindigde dit jaar al acht keer op het podium: vijf keer derde en drie keer tweede. "We waren vanaf de eerste dag onder de indruk van hem en zijn dat nog steeds. Fernando is een opmerkelijke teamspeler. Altijd constructief, vooral als het moeilijk gaat."
Alonso staat vijfde in de WK-stand met evenveel punten als Ferrari-coureur Carlos Sainz. Hij is met 376 starts in een grand prix recordhouder in de Formule 1. De Spanjaard noemde 2023 zijn beste seizoen sinds 2012, toen hij voor Ferrari reed en het duel om de wereldtitel verloor van Sebastian Vettel van Red Bull.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomitƩ van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
43 minuten geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geleden