Formule 1-team Aston Martin wacht in Saudi-Arabië op Vettel
SAKHIR (ANP) - Terwijl de Formule 1 zich in Saudi-Arabië klaarmaakt voor de tweede grand prix van het seizoen, zit Sebastian Vettel nog steeds in Bahrein. De Duitse coureur van Aston Martin testte vorige week positief op het coronavirus en miste daardoor de openingsrace. Omdat de viervoudig wereldkampioen nog steeds geen negatieve testuitslag heeft, moet hij mogelijk ook de GP van Saudi-Arabië overslaan.
Aston Martin heeft reservecoureur Nico Hülkenberg meegenomen naar Djedda, voor het geval Vettel opnieuw niet kan racen. De Duitser verving zijn landgenoot vorige week in Bahrein. Aston Martin hoopt dat Vettel op korte termijn negatief test en alsnog naar Saudi-Arabië kan vliegen. "We stellen onze beslissing uit tot vrijdag, zodat 'Seb' de grootst mogelijke kans heeft om te kunnen racen." Het GP-weekeinde start vrijdag met twee vrije trainingen.
Hülkenberg kwam op het circuit van Sakhir niet verder dan de zeventiende en laatste plaats. "Het was heel lastig om na zo'n lange, lange tijd weer te racen", aldus de 34-jarige Duitser.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
3 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
8 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
10 uur geleden