Formule 1-team Aston Martin wacht in Saudi-Arabië op Vettel
SAKHIR (ANP) - Terwijl de Formule 1 zich in Saudi-Arabië klaarmaakt voor de tweede grand prix van het seizoen, zit Sebastian Vettel nog steeds in Bahrein. De Duitse coureur van Aston Martin testte vorige week positief op het coronavirus en miste daardoor de openingsrace. Omdat de viervoudig wereldkampioen nog steeds geen negatieve testuitslag heeft, moet hij mogelijk ook de GP van Saudi-Arabië overslaan.
Aston Martin heeft reservecoureur Nico Hülkenberg meegenomen naar Djedda, voor het geval Vettel opnieuw niet kan racen. De Duitser verving zijn landgenoot vorige week in Bahrein. Aston Martin hoopt dat Vettel op korte termijn negatief test en alsnog naar Saudi-Arabië kan vliegen. "We stellen onze beslissing uit tot vrijdag, zodat 'Seb' de grootst mogelijke kans heeft om te kunnen racen." Het GP-weekeinde start vrijdag met twee vrije trainingen.
Hülkenberg kwam op het circuit van Sakhir niet verder dan de zeventiende en laatste plaats. "Het was heel lastig om na zo'n lange, lange tijd weer te racen", aldus de 34-jarige Duitser.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
13 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
16 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
17 uur geleden