Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-team Aston Martin legt 'supersub' Hülkenberg vast

Formule 1-team Aston Martin legt 'supersub' Hülkenberg vast

SILVERSTONE (ANP) - Het Formule 1-team Aston Martin heeft Nico Hülkenberg vastgelegd als reservecoureur. De 33-jarige Duitser, die al 179 grands prix reed, gaat testwerk doen voor Aston Martin en valt in als er iets gebeurt met de vaste coureurs Sebastian Vettel en Lance Stroll.

Hülkenberg viel vorig jaar al drie keer in bij de renstal die toen nog Racing Point heette. In 2010 en van 2012 tot en met 2019 behoorde Hülkenberg tot de vaste coureurs in de Formule 1.

De Duitser zat na zijn vertrek bij Renault zonder werk. Racing Point kwam in de zomer van vorig jaar bij de ervaren Hülkenberg uit toen Sergio Pérez vanwege besmetting met het coronavirus de twee Britse grands prix moest overslaan. Hij baarde opzien door in de door Max Verstappen gewonnen race zevende te worden. In oktober verving hij ook de zieke Stroll in de GP van de Eifel op de Nürburgring. De 'supersub' wist vanaf de laatste startplek naar de achtste plaats te rijden en zo wederom punten te pakken.

Reservecoureur

Hoewel Hülkenberg bij een aantal teams in beeld was voor een vast 'stoeltje' voor dit jaar, wist hij nergens een contract af te dwingen. Nu wordt hij alsnog de officiële reserve- en testcoureur van Aston Martin.

"Vorig jaar had ik niet zoveel tijd om me voor te bereiden toen ik in de auto moest springen, nu gelukkig wel met deze deal", zegt Hülkenberg. "Ik hoop natuurlijk dat Sebastian en Lance kunnen genieten van een seizoen zonder onderbrekingen, maar het team weet dat het op me kan rekenen als dat nodig is."

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

3 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

6 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

7 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

8 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

10 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

10 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

11 uur geleden