Formule 1-team Aston Martin legt 'supersub' Hülkenberg vast
SILVERSTONE (ANP) - Het Formule 1-team Aston Martin heeft Nico Hülkenberg vastgelegd als reservecoureur. De 33-jarige Duitser, die al 179 grands prix reed, gaat testwerk doen voor Aston Martin en valt in als er iets gebeurt met de vaste coureurs Sebastian Vettel en Lance Stroll.
Hülkenberg viel vorig jaar al drie keer in bij de renstal die toen nog Racing Point heette. In 2010 en van 2012 tot en met 2019 behoorde Hülkenberg tot de vaste coureurs in de Formule 1.
De Duitser zat na zijn vertrek bij Renault zonder werk. Racing Point kwam in de zomer van vorig jaar bij de ervaren Hülkenberg uit toen Sergio Pérez vanwege besmetting met het coronavirus de twee Britse grands prix moest overslaan. Hij baarde opzien door in de door Max Verstappen gewonnen race zevende te worden. In oktober verving hij ook de zieke Stroll in de GP van de Eifel op de Nürburgring. De 'supersub' wist vanaf de laatste startplek naar de achtste plaats te rijden en zo wederom punten te pakken.
Reservecoureur
Hoewel Hülkenberg bij een aantal teams in beeld was voor een vast 'stoeltje' voor dit jaar, wist hij nergens een contract af te dwingen. Nu wordt hij alsnog de officiële reserve- en testcoureur van Aston Martin.
"Vorig jaar had ik niet zoveel tijd om me voor te bereiden toen ik in de auto moest springen, nu gelukkig wel met deze deal", zegt Hülkenberg. "Ik hoop natuurlijk dat Sebastian en Lance kunnen genieten van een seizoen zonder onderbrekingen, maar het team weet dat het op me kan rekenen als dat nodig is."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
3 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden