Formule 1-team Aston Martin deelt reservecoureurs met McLaren
SILVERSTONE (ANP) - Het Formule 1-team van Aston Martin gaat de reservecoureurs Stoffel Vandoorne en Felipe Drugovich delen met McLaren. De Britse renstal kan tijdens de eerste vijftien grands prix van dit seizoen een beroep doen op de 30-jarige Belg en de 22-jarige Braziliaan als dat nodig is.
Aston Martin legde Vandoorne en Drugovich vorig jaar al vast. De Belg combineert zijn werk als test- en reservecoureur met de Formule 2. Afgelopen jaar werd hij wereldkampioen in de elektrische raceklasse. Drugovich pakte in dienst van het Nederlandse team MP Motorsport de titel in de Formule 2, dat wordt gezien als de opstapklasse naar de Formule 1.
De Canadees Lance Stroll en de Spanjaard Fernando Alonso, tweevoudig wereldkampioen in de Formule 1, zijn dit jaar het vaste rijdersduo van Aston Martin. Bij McLaren zitten de Brit Lando Norris en de Australische debutant Oscar Piastri achter het stuur. Deze week zijn de testdagen van de Formule 1 in Bahrein, waar volgende week zondag het seizoen begint met de Grote Prijs van Bahrein. Op de kalender staan maar liefst 23 races.
Meer uit Sport
FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco CerĂșndolo.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
23 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
1 dag geleden