Formule 1-team Alpine stelt twee nieuwe technische bazen aan
PARIJS (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft twee nieuwe technische bazen aangesteld. Pat Fry moet als zogenoemde 'chief technical officer' toezicht gaan houden op alle technische processen en de prestatiedoelstellingen voor de auto gaan bepalen. Matt Harman wordt technisch directeur en wordt onder meer verantwoordelijk voor het structureren van de technische organisatie en het ontwikkelen van talenten. Beiden werkten al voor Alpine.
Laurent Rossi, algemeen directeur van de Franse renstal, sprak bij de bekendmaking positief over het tweetal. "Pat is een van de meest ervaren ingenieurs in de Formule 1, terwijl Matts toewijding en expertise belangrijk zullen zijn om het maximale uit onze auto’s te halen." Harman werkte eerder achttien jaar voor Mercedes, Fry voor de Formule 1-teams van McLaren en Ferrari.
Voor een van de vertrokken teambazen, Marcin Budkowski, moet nog een opvolger gevonden worden.
Esteban Ocon en Fernando Alonso rijden in 2022 voor Alpine.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
4 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
22 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden