Formule 1-team AlphaTauri bevestigt komst Japanner Tsunoda
FAENZA (ANP) - Voor het eerst sinds 2014 komt volgend jaar weer een Japanner uit in de Formule 1. Renstal AlphaTauri bevestigde woensdag de komst van Yuki Tsunoda. De 20-jarige coureur werd dit jaar derde in het kampioenschap van de Formule 2 en werd door teambaas Franz Tost van het zusterteam van Red Bull al gezien als de droomkandidaat om de Rus Danill Kviat op te volgen. Tsunoda wordt de teamgenoot van de 24-jarige Fransman Pierre Gasly.
Tsunoda voldeed aan de eisen om de overstap naar de hoogste autosportklasse te maken. Eerst reed hij al ruim 300 kilometer in een Formule 1-bolide op het circuit van Imola. Daarna moest hij nog bij de beste vier eindigen in het kampioenschap van de Formule 2, de talentklasse. Met zijn derde zege van het seizoen in de GP van Sakhir verzekerde hij zich op 5 december al van een klassering in de top 4. Daarmee haalde hij een zogenoemde superlicentie binnen. Dinsdag kwam hij in Abu Dhabi nog de baan op in de zogenoemde Young Driver Test.
Kamui Kobayashi was in 2014 de laatste Japanner die in de Formule 1 uitkwam. "Zoals voor de meeste rijders is het voor mij ook altijd het doel geweest om in de Formule 1 uit te komen. Ik ben dan ook zeer gelukkig", liet Tsunoda, die ook deel uitmaakte van het opleidingsteam van Red Bull, via zijn nieuwe team weten. "Ik realiseer me dat ik volgend jaar de hoop ben van vele Japanse Formule 1-fans en ik ga ook voor hen mijn best doen."
Aanwinst
"Red Bull volgt de ontwikkeling van Yuki als rijder al een tijdje en ik weet zeker dat hij een aanwinst is voor ons team", zei teambaas Tost, die ook bij de testritten in Abu Dhabi bevestiging zag. "Hij is klaar voor de overstap naar de Formule 1."
AlphaTauri werd het afgelopen jaar zevende in het klassement voor constructeurs en boekte met Gasly in de Grote Prijs van Italië een verrassende overwinning.
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
22 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
1 dag geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
1 dag geleden