Formule 1-team Alfa Romeo laat ook Kubica testen in Barcelona
BARCELONA (ANP) - De Poolse coureur Robert Kubica komt woensdag in actie op de eerste testdag van dit jaar in de Formule 1. De 37-jarige Kubica fungeert opnieuw als reservecoureur bij Alfa Romeo. Toch heeft hij de eer om in Barcelona de eerste officiële kilometers te maken in de nieuwe C42.
Kubica neemt de ochtendsessie voor zijn rekening tijdens de eerste van de drie testdagen op het circuit van Catalonië. Na de lunch kruipt Valtteri Bottas achter het stuur van de Alfa Romeo. De 32-jarige Fin heeft na vijf jaar bij topteam Mercedes nu onderdak gekregen bij de Zwitserse renstal. Bottas vormt het rijdersduo met nieuweling Guanyu Zhou, de eerste Chinese coureur in de Formule 1. Zhou (22) zit donderdagmiddag en vrijdagochtend achter het stuur. Bottas neemt de overige sessies voor zijn rekening.
Kubica reed in de Formule 1 voor onder meer Sauber (nu Alfa Romeo), Renault en Williams. De Pool raakte in 2011 bij een rally-ongeluk zwaargewond, maar wist ondanks beperkingen aan zijn rechterarm terug te keren in de Formule 1. Sinds 2020 is hij reservecoureur bij Alfa Romeo. Kubica verving afgelopen seizoen in de GP's van Nederland en Italië de Fin Kimi Räikkönen, die toen vanwege een coronabesmetting ontbrak.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden