Formule 1-team Alfa Romeo laat ook Kubica testen in Barcelona
BARCELONA (ANP) - De Poolse coureur Robert Kubica komt woensdag in actie op de eerste testdag van dit jaar in de Formule 1. De 37-jarige Kubica fungeert opnieuw als reservecoureur bij Alfa Romeo. Toch heeft hij de eer om in Barcelona de eerste officiële kilometers te maken in de nieuwe C42.
Kubica neemt de ochtendsessie voor zijn rekening tijdens de eerste van de drie testdagen op het circuit van Catalonië. Na de lunch kruipt Valtteri Bottas achter het stuur van de Alfa Romeo. De 32-jarige Fin heeft na vijf jaar bij topteam Mercedes nu onderdak gekregen bij de Zwitserse renstal. Bottas vormt het rijdersduo met nieuweling Guanyu Zhou, de eerste Chinese coureur in de Formule 1. Zhou (22) zit donderdagmiddag en vrijdagochtend achter het stuur. Bottas neemt de overige sessies voor zijn rekening.
Kubica reed in de Formule 1 voor onder meer Sauber (nu Alfa Romeo), Renault en Williams. De Pool raakte in 2011 bij een rally-ongeluk zwaargewond, maar wist ondanks beperkingen aan zijn rechterarm terug te keren in de Formule 1. Sinds 2020 is hij reservecoureur bij Alfa Romeo. Kubica verving afgelopen seizoen in de GP's van Nederland en Italië de Fin Kimi Räikkönen, die toen vanwege een coronabesmetting ontbrak.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Het Nederlandse shorttrackteam voor de finale van de olympische aflossing kent geen verrassingen. Bondscoach Niels Kerstholt vervangt Itzhak de Laat zoals verwacht door Melle van 't Wout. Kopman Jens van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons zijn de andere drie rijders.
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra Velzeboer en Suzanne Schulting hebben bij de Olympische Spelen de halve finale op de 1500 meter bereikt. Beide Nederlandse rijdsters eindigden in de vijfde kwartfinale bij de eerste drie.
29 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer is op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinale van de 1500 meter. De 22-jarige Nederlandse ging in de laatste ronde onderuit en eindigde daardoor niet bij de eerste drie. Dat was nodig om een ronde verder te mogen.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.
2 uur geleden