Formule 1-team Alfa Romeo laat ook Kubica testen in Barcelona
BARCELONA (ANP) - De Poolse coureur Robert Kubica komt woensdag in actie op de eerste testdag van dit jaar in de Formule 1. De 37-jarige Kubica fungeert opnieuw als reservecoureur bij Alfa Romeo. Toch heeft hij de eer om in Barcelona de eerste officiële kilometers te maken in de nieuwe C42.
Kubica neemt de ochtendsessie voor zijn rekening tijdens de eerste van de drie testdagen op het circuit van Catalonië. Na de lunch kruipt Valtteri Bottas achter het stuur van de Alfa Romeo. De 32-jarige Fin heeft na vijf jaar bij topteam Mercedes nu onderdak gekregen bij de Zwitserse renstal. Bottas vormt het rijdersduo met nieuweling Guanyu Zhou, de eerste Chinese coureur in de Formule 1. Zhou (22) zit donderdagmiddag en vrijdagochtend achter het stuur. Bottas neemt de overige sessies voor zijn rekening.
Kubica reed in de Formule 1 voor onder meer Sauber (nu Alfa Romeo), Renault en Williams. De Pool raakte in 2011 bij een rally-ongeluk zwaargewond, maar wist ondanks beperkingen aan zijn rechterarm terug te keren in de Formule 1. Sinds 2020 is hij reservecoureur bij Alfa Romeo. Kubica verving afgelopen seizoen in de GP's van Nederland en Italië de Fin Kimi Räikkönen, die toen vanwege een coronabesmetting ontbrak.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
6 uur geleden