Formule 1 steekt 2,25 miljoen euro in raceklasse voor vrouwen
ABU DHABI (ANP) - De Formule 1 zet een raceklasse op voor jonge vrouwelijke coureurs. De raceklasse is een aanvulling op de al bestaande raceklasse voor vrouwen W Series en bedoeld om junioren in de autosport meer kans te geven op een carrière in de hoogste klassen van de autosport. De koningsklasse financiert het project met 2,25 miljoen euro, 150.000 euro per auto.
De Formule 1 kondigde het nieuws aan bij de Grote Prijs van Abu Dhabi. De raceklasse krijgt de naam F1 Academy en gaat in 2023 van start met in totaal 21 races, verdeeld over zeven weekeinden. Een van die weekeinden zal samenvallen met een grand prix in de Formule 1. Vooralsnog bestaat de F1 Academy uit vijf teams met ieder drie coureurs, in totaal vijftien auto's. De klasse dient vooral als mogelijke opstap naar de Formule 2 en 3.
Geld is tot nog toe een probleem in de pogingen het racen voor vrouwen meer aanzien te geven. De W Series heeft vanwege geldgebrek de laatste drie races van dit seizoen geschrapt. De Nederlandse coureurs Beitske Visser en Emely de Heus racen in de W Series, die enkele jaren geleden werd opgezet om vrouwen de kans te geven de overstap te maken naar de Formule 1.
Diverser
In 1976 nam voor de laatste keer een vrouw deel aan een race in de Formule 1. Dat was de Italiaanse Lella Lombardi.
Formule 1-baas Stefano Domenicali prijst het initiatief. "Iedereen moet de kans krijgen zijn dromen te verwezenlijken en de Formule 1 wil er alles aan doen om diverser te worden en routes te bedenken in deze prachtige sport", laat hij weten in een reactie. "De F1 Academy biedt vrouwelijke coureurs de beste kans hun ambities waar te maken en mogelijk ooit door te stromen naar de Formule 3 of Formule 2 en wie weet naar de Formule 1. Hoe meer kansen er zijn, hoe beter."
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
54 minuten geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
7 uur geleden