Formule 1 start proef met AI om track limits beter te controleren
ABU DHABI (ANP/RTR) - De Formule 1 experimenteert dit weekend in Abu Dhabi met kunstmatige intelligentie (AI) om het buiten de baan rijden van coureurs beter te controleren. De organisatie van de raceklasse was op zoek naar een oplossing nadat het dit seizoen meerdere keren lang had geduurd voordat er straffen werden uitgedeeld voor het overschrijden van de 'track limits'.
Stewards zeiden eerder deze maand dat het niet vaak genoeg lukt om de overtredingen af te straffen. Zij wilden voor de start van het volgende seizoen een oplossing. Dit weekend is in Abu Dhabi de laatste grand prix van dit jaar.
Met het inzetten van AI hoopt de Formule 1 minder mensen te hoeven inzetten en ook sneller uitsluitsel te hebben. De Computer Vision-technologie moet op basis van camerabeelden mogelijke overschrijdingen selecteren, waarna mensen bepalen of er daadwerkelijk sprake is van een overtreding.
In de Formule 1 is sprake van een overtreding van de track limits als alle vier de wielen buiten de randen van de baan belanden. Na meerdere waarschuwingen volgt een tijdstraf.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden