Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1 start proef met AI om track limits beter te controleren

Formule 1 start proef met AI om track limits beter te controleren

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Formule 1 experimenteert dit weekend in Abu Dhabi met kunstmatige intelligentie (AI) om het buiten de baan rijden van coureurs beter te controleren. De organisatie van de raceklasse was op zoek naar een oplossing nadat het dit seizoen meerdere keren lang had geduurd voordat er straffen werden uitgedeeld voor het overschrijden van de 'track limits'.

Stewards zeiden eerder deze maand dat het niet vaak genoeg lukt om de overtredingen af te straffen. Zij wilden voor de start van het volgende seizoen een oplossing. Dit weekend is in Abu Dhabi de laatste grand prix van dit jaar.

Met het inzetten van AI hoopt de Formule 1 minder mensen te hoeven inzetten en ook sneller uitsluitsel te hebben. De Computer Vision-technologie moet op basis van camerabeelden mogelijke overschrijdingen selecteren, waarna mensen bepalen of er daadwerkelijk sprake is van een overtreding.

In de Formule 1 is sprake van een overtreding van de track limits als alle vier de wielen buiten de randen van de baan belanden. Na meerdere waarschuwingen volgt een tijdstraf.

Meer uit Sport

Franse Formule 1-coureur Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.

1 uur geleden
Turner Schmidt na blessure in WK-selectie, De Munck ontbreekt

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.

5 uur geleden
Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

1 dag geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

1 dag geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

1 dag geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

1 dag geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

1 dag geleden