Formule 1 start proef met AI om track limits beter te controleren
ABU DHABI (ANP/RTR) - De Formule 1 experimenteert dit weekend in Abu Dhabi met kunstmatige intelligentie (AI) om het buiten de baan rijden van coureurs beter te controleren. De organisatie van de raceklasse was op zoek naar een oplossing nadat het dit seizoen meerdere keren lang had geduurd voordat er straffen werden uitgedeeld voor het overschrijden van de 'track limits'.
Stewards zeiden eerder deze maand dat het niet vaak genoeg lukt om de overtredingen af te straffen. Zij wilden voor de start van het volgende seizoen een oplossing. Dit weekend is in Abu Dhabi de laatste grand prix van dit jaar.
Met het inzetten van AI hoopt de Formule 1 minder mensen te hoeven inzetten en ook sneller uitsluitsel te hebben. De Computer Vision-technologie moet op basis van camerabeelden mogelijke overschrijdingen selecteren, waarna mensen bepalen of er daadwerkelijk sprake is van een overtreding.
In de Formule 1 is sprake van een overtreding van de track limits als alle vier de wielen buiten de randen van de baan belanden. Na meerdere waarschuwingen volgt een tijdstraf.
Meer uit Sport
DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
4 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
8 uur geleden