Formule 1-seizoen met vier maanden vertraging begonnen
SPIELBERG (ANP) - Bijna vier maanden later dan de bedoeling was, is het Formule 1-seizoen dan eindelijk begonnen. De coureurs van McLaren reden om 11 uur als eerste het circuit van Spielberg op, voor de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Oostenrijk. Het seizoen zou half maart in Australië beginnen, maar vlak voor de eerste training in Melbourne werd de GP afgelast vanwege het coronavirus.
De ene na de andere race moest vervolgens worden geschrapt of verplaatst. Zo gaat de Dutch Grand Prix in Zandvoort dit jaar niet door. De Formule 1-coureurs, onder wie Max Verstappen, moesten zich wekenlang tevreden stellen met virtuele races op de simulator.
Het seizoen begint nu in Oostenrijk op de Red Bull Ring. Publiek is daar niet welkom. Precies 18 weken na de laatste testdag in Barcelona, waar de teams zich voorbereidden op het seizoen, werden de motoren van de bolides weer gestart. Wereldkampioen Lewis Hamilton en zijn teamgenoot Valtteri Bottas stuurden een zwarte Mercedes de baan op. De Duitse renstal heeft de kleurstelling van de auto's aangepast als steunbetuiging aan de strijd tegen racisme en discriminatie.
Meer uit Sport
DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
1 uur geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
22 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geleden