Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-seizoen met vier maanden vertraging begonnen

Formule 1-seizoen met vier maanden vertraging begonnen

SPIELBERG (ANP) - Bijna vier maanden later dan de bedoeling was, is het Formule 1-seizoen dan eindelijk begonnen. De coureurs van McLaren reden om 11 uur als eerste het circuit van Spielberg op, voor de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Oostenrijk. Het seizoen zou half maart in Australië beginnen, maar vlak voor de eerste training in Melbourne werd de GP afgelast vanwege het coronavirus.

De ene na de andere race moest vervolgens worden geschrapt of verplaatst. Zo gaat de Dutch Grand Prix in Zandvoort dit jaar niet door. De Formule 1-coureurs, onder wie Max Verstappen, moesten zich wekenlang tevreden stellen met virtuele races op de simulator.

Het seizoen begint nu in Oostenrijk op de Red Bull Ring. Publiek is daar niet welkom. Precies 18 weken na de laatste testdag in Barcelona, waar de teams zich voorbereidden op het seizoen, werden de motoren van de bolides weer gestart. Wereldkampioen Lewis Hamilton en zijn teamgenoot Valtteri Bottas stuurden een zwarte Mercedes de baan op. De Duitse renstal heeft de kleurstelling van de auto's aangepast als steunbetuiging aan de strijd tegen racisme en discriminatie.

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

28 minuten geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

30 minuten geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

33 minuten geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

5 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

9 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

9 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden