Formule 1 schiet Australië te hulp met veiling
LONDEN (ANP) - De Formule 1 schiet het door bosbranden getroffen Australië te hulp met een grote veiling, die woensdag al begint. De opbrengst is bestemd voor de slachtoffers in de getroffen gebieden. Een van de items waar online op kan worden geboden is een racepak van Max Verstappen.
De koningsklasse in de autosport opent traditioneel in maart met de Grote Prijs van Australië in Melbourne. "Australië is altijd een heel speciale plek voor de Formule 1 geweest en zal dat blijven", meldde de Formule 1 in een verklaring. "Het Australische volk behoort bij onze hechte gemeenschap en we betuigen onze deelneming met iedereen die getroffen is door de vreselijke branden."
Niet alleen racepakken, - handschoenen en -schoenen van bekende coureurs worden geveild, het is ook mogelijk te bieden op bezoekjes aan fabrieken van de renstallen, ontmoetingen met coureurs en teambazen in de paddock en een rondje in de safetycar op Albert Park, het circuit van Melbourne.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers heeft verrast met een bronzen medaille op de 400 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn kwam in de finale als derde over de finish in een tijd van 44,41. Dat betekende een Nederlands record. Hij verbeterde de 44,48 van Liemarvin Bonevacia uit 2021.
23 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - De drie Nederlandse atleten op de 110 meter horden zijn gestrand in de halve finales bij de EK in Birmingham. Matthew Sophia, Joas van Hellemondt en Liam van der Schaaf wisten in hun heats niet te finishen bij de eerste twee en hoorden ook niet bij de twee atleten die op basis van hun tijd de finale bereikten.
39 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben de Europese titel veroverd op de 4x100 meter vrije slag. Marrit Steenbergen maakte als slotzwemster een achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hield Italië (3.33,19) en Rusland (3.33,69) ruim achter zich. De 3.31,89 van Milou van Wijk, Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Steenbergen was iets boven het Europees record van 3.31,72 van Nederland uit 2009.
1 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - De Italiaanse Sara Curtis heeft tijdens de EK zwemmen het wereldrecord op de 50 meter rugslag verbeterd. De pas 19-jarige Curtis tikte in de halve finales in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,63, ruim 2 tienden van een seconde sneller dan het oude record van de Australische Kaylee McKeown uit 2023 (26,86).
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich ook op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de finale op de EK. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 1.56,35, de derde tijd van allemaal. Ze was sneller dan woensdagochtend in de series (1.58,00). Imani de Jong schaarde zich niet bij de beste acht.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft een flitsende start gemaakt op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper bezet na drie onderdelen de tweede plaats achter de Duitse wereldkampioen Leo Neugebauer.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.
9 uur geleden