Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-renstal Haas neemt na seizoen afscheid van Magnussen

Formule 1-renstal Haas neemt na seizoen afscheid van Magnussen

BOEDAPEST (ANP) - Formule 1-renstal Haas neemt na dit seizoen afscheid van Kevin Magnussen. De 31-jarige Deen rijdt sinds 2022 voor het team en kwam ook al van 2017 tot en met 2020 uit voor de Amerikaanse renstal.

Magnussen reed 135 van zijn 175 Formule 1-races voor Haas. Daarvoor kwam hij uit voor McLaren en Renault. Hij eindigde in 2018 als negende in het WK en hielp de renstal dat jaar vijfde te worden in het WK voor constructeurs. Dit seizoen pakte Magnussen punten met een tiende plaats in Australië en een achtste plaats in Oostenrijk. De Deen rijdt dit seizoen nog twaalf races voor Haas.

De renstal legde eerder deze maand Oliver Bearman vast als rijder vanaf 2025. De 19-jarige Britse coureur vervangt de Duitser Nico Hülkenberg die na dit seizoen vertrekt naar het team van Sauber. Het is nog niet bekend wie Magnussen vervangt.

Memorabel

Teambaas Ayao Komatsu bedankt Magnussen voor alles wat hij het team heeft gegeven. "Niemand heeft meer races gereden voor ons en we hebben meerdere memorabele hoogtepunten samen meegemaakt, zoals de vijfde plaats in de GP van Bahrein in 2022 waarmee Kevin zijn tweede periode bij het team begon. Hij zou toen helemaal geen Formule 1-wagen besturen dat weekend, maar zorgde voor een opmerkelijke prestatie die een geweldige boost aan het team gaf en zijn talent achter het stuur liet zien."

Magnussen zegt trots te zijn dat hij de afgelopen jaren voor zo'n geweldig team heeft mogen racen. "Ik wil met name Gene Haas bedanken, vooral omdat hij me terughaalde in 2022 toen ik dacht dat mijn tijd in de Formule 1 voorbij was. Terwijl ik vooruitkijk naar het volgende hoofdstuk in mijn racecarrière, zal ik alles blijven geven in de rest van dit seizoen."

Meer uit Sport

Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

1 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

1 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

7 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

7 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

8 uur geleden
Swiatek verliest van Rybakina in kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.

10 uur geleden
Djokovic naar halve finale Australian Open dankzij opgave Musetti

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.

10 uur geleden