Formule 1-renstal Haas neemt na seizoen afscheid van Magnussen
BOEDAPEST (ANP) - Formule 1-renstal Haas neemt na dit seizoen afscheid van Kevin Magnussen. De 31-jarige Deen rijdt sinds 2022 voor het team en kwam ook al van 2017 tot en met 2020 uit voor de Amerikaanse renstal.
Magnussen reed 135 van zijn 175 Formule 1-races voor Haas. Daarvoor kwam hij uit voor McLaren en Renault. Hij eindigde in 2018 als negende in het WK en hielp de renstal dat jaar vijfde te worden in het WK voor constructeurs. Dit seizoen pakte Magnussen punten met een tiende plaats in Australië en een achtste plaats in Oostenrijk. De Deen rijdt dit seizoen nog twaalf races voor Haas.
De renstal legde eerder deze maand Oliver Bearman vast als rijder vanaf 2025. De 19-jarige Britse coureur vervangt de Duitser Nico Hülkenberg die na dit seizoen vertrekt naar het team van Sauber. Het is nog niet bekend wie Magnussen vervangt.
Memorabel
Teambaas Ayao Komatsu bedankt Magnussen voor alles wat hij het team heeft gegeven. "Niemand heeft meer races gereden voor ons en we hebben meerdere memorabele hoogtepunten samen meegemaakt, zoals de vijfde plaats in de GP van Bahrein in 2022 waarmee Kevin zijn tweede periode bij het team begon. Hij zou toen helemaal geen Formule 1-wagen besturen dat weekend, maar zorgde voor een opmerkelijke prestatie die een geweldige boost aan het team gaf en zijn talent achter het stuur liet zien."
Magnussen zegt trots te zijn dat hij de afgelopen jaren voor zo'n geweldig team heeft mogen racen. "Ik wil met name Gene Haas bedanken, vooral omdat hij me terughaalde in 2022 toen ik dacht dat mijn tijd in de Formule 1 voorbij was. Terwijl ik vooruitkijk naar het volgende hoofdstuk in mijn racecarrière, zal ik alles blijven geven in de rest van dit seizoen."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
17 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
21 uur geleden