Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-renstal Haas legt Bearman vast voor 2025

Formule 1-renstal Haas legt Bearman vast voor 2025

KANNAPOLIS (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft de Britse coureur Oliver Bearman vastgelegd als rijder vanaf 2025. De 19-jarige ondertekende een meerjarig contract bij de Amerikaanse renstal. Hij vervangt de Duitser Nico Hülkenberg die na dit seizoen vertrekt naar het team van Sauber.

Bearman maakte eerder dit seizoen zijn F1-debuut in de Grote Prijs van Saudi-Arabië voor Ferrari, toen hij Carlos Sainz verving. Hij eindigde als zevende.

"Het is lastig onder woorden te brengen hoeveel dit voor mij betekent", reageerde Bearman via Haas. "Het maakt me zo enorm trots om hardop te kunnen zeggen dat ik een F1-coureur word voor Haas. Om een van de weinige mensen te zijn die kan doen waar ik als kind al van droomde, is echt ongelooflijk."

Formule 2

Teambaas Ayao Komatsu van Haas omschrijft Bearman als een "enorm volwassen coureur". "Oliver heeft laten zien dat hij meer dan klaar is en wij hadden dat zelf al geconstateerd in de vrije trainingen die hij voor Haas heeft gedaan." De coureur komt vrijdag op het circuit van Silverstone ook voor de renstal in actie in de eerste vrije training in plaats van de vaste Deense coureur Kevin Magnussen.

Bearman die komt van de Scuderia Ferrari Driver Academy, rijdt in de Formule 2 waarin hij vorig jaar vier overwinningen pakte. Dit seizoen won hij afgelopen weekend in Oostenrijk de sprintrace in de Formule 2.

Meer uit Sport

Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

17 minuten geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

1 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

1 uur geleden
Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

4 uur geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

5 uur geleden
Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

18 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

21 uur geleden