Formule 1-renstal Haas legt Bearman vast voor 2025
KANNAPOLIS (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft de Britse coureur Oliver Bearman vastgelegd als rijder vanaf 2025. De 19-jarige ondertekende een meerjarig contract bij de Amerikaanse renstal. Hij vervangt de Duitser Nico Hülkenberg die na dit seizoen vertrekt naar het team van Sauber.
Bearman maakte eerder dit seizoen zijn F1-debuut in de Grote Prijs van Saudi-Arabië voor Ferrari, toen hij Carlos Sainz verving. Hij eindigde als zevende.
"Het is lastig onder woorden te brengen hoeveel dit voor mij betekent", reageerde Bearman via Haas. "Het maakt me zo enorm trots om hardop te kunnen zeggen dat ik een F1-coureur word voor Haas. Om een van de weinige mensen te zijn die kan doen waar ik als kind al van droomde, is echt ongelooflijk."
Formule 2
Teambaas Ayao Komatsu van Haas omschrijft Bearman als een "enorm volwassen coureur". "Oliver heeft laten zien dat hij meer dan klaar is en wij hadden dat zelf al geconstateerd in de vrije trainingen die hij voor Haas heeft gedaan." De coureur komt vrijdag op het circuit van Silverstone ook voor de renstal in actie in de eerste vrije training in plaats van de vaste Deense coureur Kevin Magnussen.
Bearman die komt van de Scuderia Ferrari Driver Academy, rijdt in de Formule 2 waarin hij vorig jaar vier overwinningen pakte. Dit seizoen won hij afgelopen weekend in Oostenrijk de sprintrace in de Formule 2.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
7 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
22 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
22 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
23 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden