Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-renstal Aston Martin bevestigt komst topontwerper Newey

Formule 1-renstal Aston Martin bevestigt komst topontwerper Newey

SILVERSTONE (ANP/DPA) - De gerenommeerde ontwerper van Formule 1-auto's Adrian Newey treedt volgend jaar in dienst van renstal Aston Martin. Het Britse team heeft het aantrekken van de 65-jarige Newey, afkomstig van Red Bull, bevestigd. De Brit kondigde in mei al zijn afscheid aan bij het team rond Max Verstappen en werd ook in verband gebracht met Ferrari.

"Dit is het spectaculairste bericht in de geschiedenis van Aston Martin", zei teameigenaar Lawrence Stroll tijdens een persconferentie. Newey werkte eerder voor Williams en McLaren, waarmee hij zes wereldtitels alsmede zes constructeurstitels won voordat hij in 2006 in dienst trad van Red Bull. Bij het Oostenrijkse team kwamen er nog eens zeven individuele titels, waarvan drie voor Verstappen, en zes constructeurstitels bij, allemaal in door Newey ontworpen auto's. Newey is nog tot 1 maart 2025 in dienst van Red Bull.

"Adrian is de beste in de wereld in zijn vakgebied", zei een zichtbaar trotse eigenaar Stroll bij de presentatie in Silverstone. "Hij is de sleutel, hij maakt de puzzel compleet." De Canadese miljonair kocht zich enkele jaren geleden in bij het team dat toen Racing Point heette en waarvoor zijn zoon Lance sinds 2019 uitkomt. "Dit is definitief het team van de toekomst", zei Fernando Alonso, de ervaren Spanjaard die het andere stoeltje bezet. Tweevoudig wereldkampioen Alonso streed jarenlang tegen rijders in door Newey ontworpen auto's.

Alonso en Stroll bezetten dit jaar plekken in de middenmoot van het Formule 1-veld. Volgens de BBC gaat Newey bij zijn nieuwe werkgever ongeveer 35 miljoen euro per jaar verdienen. De reden van zijn komst naar Aston Martin beschreef hij in één woord: "Lawrence".

Meer uit Sport

Franse presentatrice van tv om kritiek op Belgische WK-speler

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.

3 uur geleden
IOC keurt Thialf goed als schaatslocatie voor Winterspelen 2030

LAUSANNE (ANP) - Het uitvoerend comité van het IOC heeft ijsstadion Thialf in Heerenveen goedgekeurd als schaatslocatie voor de Olympische Winterspelen van 2030, die plaatsvinden in de Franse Alpen. Dat heeft de olympische organisatie maandag bekendgemaakt.

9 uur geleden
Onzekerheid over sportevenementen door aanhoudende hitte

WOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.

17 uur geleden
Snelwandelkampioen Schwazer opnieuw positief getest op doping

BONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.

17 uur geleden
Extra maatregelen bij TT Assen vanwege warmte

ASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.

18 uur geleden
Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

21 uur geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

1 dag geleden