Formule 1-renstal Aston Martin bevestigt komst topontwerper Newey
SILVERSTONE (ANP/DPA) - De gerenommeerde ontwerper van Formule 1-auto's Adrian Newey treedt volgend jaar in dienst van renstal Aston Martin. Het Britse team heeft het aantrekken van de 65-jarige Newey, afkomstig van Red Bull, bevestigd. De Brit kondigde in mei al zijn afscheid aan bij het team rond Max Verstappen en werd ook in verband gebracht met Ferrari.
"Dit is het spectaculairste bericht in de geschiedenis van Aston Martin", zei teameigenaar Lawrence Stroll tijdens een persconferentie. Newey werkte eerder voor Williams en McLaren, waarmee hij zes wereldtitels alsmede zes constructeurstitels won voordat hij in 2006 in dienst trad van Red Bull. Bij het Oostenrijkse team kwamen er nog eens zeven individuele titels, waarvan drie voor Verstappen, en zes constructeurstitels bij, allemaal in door Newey ontworpen auto's. Newey is nog tot 1 maart 2025 in dienst van Red Bull.
"Adrian is de beste in de wereld in zijn vakgebied", zei een zichtbaar trotse eigenaar Stroll bij de presentatie in Silverstone. "Hij is de sleutel, hij maakt de puzzel compleet." De Canadese miljonair kocht zich enkele jaren geleden in bij het team dat toen Racing Point heette en waarvoor zijn zoon Lance sinds 2019 uitkomt. "Dit is definitief het team van de toekomst", zei Fernando Alonso, de ervaren Spanjaard die het andere stoeltje bezet. Tweevoudig wereldkampioen Alonso streed jarenlang tegen rijders in door Newey ontworpen auto's.
Alonso en Stroll bezetten dit jaar plekken in de middenmoot van het Formule 1-veld. Volgens de BBC gaat Newey bij zijn nieuwe werkgever ongeveer 35 miljoen euro per jaar verdienen. De reden van zijn komst naar Aston Martin beschreef hij in één woord: "Lawrence".
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
37 minuten geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
19 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
23 uur geleden