Formule 1-race Melbourne wordt 'sneller dan ooit' door extra DRS
LONDEN (ANP) - De Formule 1-race in Australië wordt dit jaar volgens de organisatoren "sneller dan ooit". De internationale autosportfederatie FIA heeft toestemming gekregen voor een extra, vierde DRS-zone op het circuit van Melbourne. In die DRS-zones kunnen de coureurs de achtervleugel van hun auto openklappen, waardoor een deel van de neerwaartse druk verdwijnt en de snelheid toeneemt.
Het ruim 5,2 kilometer lange Albert Park-circuit in Melbourne zou vorig jaar al vier DRS-zones bevatten, maar na de eerste twee vrije trainingen werd de extra zone uit veiligheidsoverwegingen geschrapt. Het is de bedoeling dat de vierde zone dit jaar wel wordt gebruikt.
"We gaan de snelste race ooit in Melbourne krijgen", zei racedirecteur Andrew Westacott in Australische media. "De teams hebben de auto's van vorig jaar verder ontwikkeld en beter gemaakt. En de vierde DRS-zone betekent dat ze achterop het circuit nog harder kunnen rijden." De GP van Australië staat voor 2 april op de kalender.
De Formule 1-commissie van de FIA kwam dinsdag in Londen bijeen om diverse zaken te bespreken. Bij de grands prix in Bahrein, Saudi-Arabië, Azerbeidzjan en Miami worden ook aanpassingen gedaan aan de DRS-zones. Op het circuit van Zandvoort, waar op 27 augustus de Dutch GP plaatsvindt, komt in de pitstraat meer ruimte tussen de plekken waar de pitstops worden gehouden. De FIA liet weten dat die ruimtes steeds met 1,5 meter worden vergroot. Afgelopen jaar hadden enkele coureurs kritiek op de krappe pitstraat in Zandvoort.
Meer uit Sport
ZÜRICH (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Zürich het Nederlands record op de 800 meter opnieuw verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.54,71. Daarmee was ze een stuk sneller dan zes dagen eerder in Lausanne, toen ze 1.55,41 klokte.
12 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Alison dos Santos heeft donderdag het wereldrecord op de 400 meter horden verbroken. De Braziliaanse atleet kwam tijdens de wedstrijd uit de Diamond League in Zürich tot een tijd van 45,80 seconden. Dos Santos maakte het verschil in de laatste 100 meter.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het bij de loting van de US Open niet getroffen. De beste Nederlandse tennisser van dit moment is in de eerste ronde gekoppeld aan de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereld. Griekspoor neemt zelf de 56e positie in. Het wordt de eerste ontmoeting op de ATP Tour tussen Griekspoor en Shelton.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het wereldkampioenschap in eigen land. In Amstelveen was de regerend wereldkampioen met 1-0 te sterk voor België, de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.
2 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft voor de derde keer deze Vuelta een etappe gewonnen. De Sloveense rodetruidrager was de snelste in de zesde rit, die over 177 kilometer van Alcossebre naar Castellón de la Plana ging.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Femke van de Vliet heeft op de WK roeien op de Amsterdamse Bosbaan de eerste medaille voor Nederland veroverd. In de lichte skiff, een niet-olympisch nummer, pakte de 27-jarige skiffeuse het brons.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Ook de Nederlandse roeiers in de dubbelvier kunnen zich opmaken voor de finale op de WK in eigen land. Eerder verzekerden de Nederlandse mannen en vrouwen in de vierzonder zich al van een plek in de finale, die voor beide disciplines zaterdag op het programma staat.
5 uur geleden