Formule 1-race Melbourne wordt 'sneller dan ooit' door extra DRS
LONDEN (ANP) - De Formule 1-race in Australië wordt dit jaar volgens de organisatoren "sneller dan ooit". De internationale autosportfederatie FIA heeft toestemming gekregen voor een extra, vierde DRS-zone op het circuit van Melbourne. In die DRS-zones kunnen de coureurs de achtervleugel van hun auto openklappen, waardoor een deel van de neerwaartse druk verdwijnt en de snelheid toeneemt.
Het ruim 5,2 kilometer lange Albert Park-circuit in Melbourne zou vorig jaar al vier DRS-zones bevatten, maar na de eerste twee vrije trainingen werd de extra zone uit veiligheidsoverwegingen geschrapt. Het is de bedoeling dat de vierde zone dit jaar wel wordt gebruikt.
"We gaan de snelste race ooit in Melbourne krijgen", zei racedirecteur Andrew Westacott in Australische media. "De teams hebben de auto's van vorig jaar verder ontwikkeld en beter gemaakt. En de vierde DRS-zone betekent dat ze achterop het circuit nog harder kunnen rijden." De GP van Australië staat voor 2 april op de kalender.
De Formule 1-commissie van de FIA kwam dinsdag in Londen bijeen om diverse zaken te bespreken. Bij de grands prix in Bahrein, Saudi-Arabië, Azerbeidzjan en Miami worden ook aanpassingen gedaan aan de DRS-zones. Op het circuit van Zandvoort, waar op 27 augustus de Dutch GP plaatsvindt, komt in de pitstraat meer ruimte tussen de plekken waar de pitstops worden gehouden. De FIA liet weten dat die ruimtes steeds met 1,5 meter worden vergroot. Afgelopen jaar hadden enkele coureurs kritiek op de krappe pitstraat in Zandvoort.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
19 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
20 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
1 dag geleden