Formule 1 na negen jaar terug naar Turkije
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert na negen jaar terug in Turkije. Max Verstappen en de andere coureurs racen op zondag 15 november over het circuit van Istanbul Park. De kalender voor dit jaar is ook uitgebreid met twee races in Bahrein (29 november en 6 december) en de seizoensafsluiter op 13 december in Abu Dhabi, de enige races dit jaar buiten Europa. Zodoende worden er dit jaar in totaal toch nog zeventien grands prix verreden.
De Grote Prijs van Turkije werd in 2011 voor het laatst gehouden, met Sebastian Vettel in een Red Bull-bolide als winnaar. "We zijn trots om te kunnen aankondigen dat Turkije, Bahrein en Abu Dhabi onderdeel zijn geworden van het seizoen 2020", zegt Chase Carey, de baas van de Formule 1.
Als gevolg van de coronacrisis werd de start van het seizoen maanden uitgesteld. Inmiddels zijn er zes grands prix gereden, allemaal zonder publiek. Komend weekeinde staat de Grote Prijs van België op het programma. Verstappen neemt in het WK-klassement de tweede plaats in, op 37 punten van titelverdediger Lewis Hamilton.
GP China geschrapt
Aanvankelijk zou het seizoen uit 22 races bestaan. De Formule 1-organisatie heeft de GP van China definitief geschrapt voor dit jaar. Die race zou eigenlijk aan het begin van het seizoen worden gehouden, maar werd tot nader order uitgesteld. Het komt in 2020 niet meer van een wedstrijd op Chinese bodem.
De Formule 1 hoopt later dit jaar bij enkele races toch een gereduceerd aantal toeschouwers te kunnen toelaten. Waar dat gaat gebeuren, is nog niet duidelijk.
Meer uit Sport
PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
11 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
17 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
18 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
21 uur geledenAUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.
21 uur geleden