Formule 1 na negen jaar terug naar Turkije
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert na negen jaar terug in Turkije. Max Verstappen en de andere coureurs racen op zondag 15 november over het circuit van Istanbul Park. De kalender voor dit jaar is ook uitgebreid met twee races in Bahrein (29 november en 6 december) en de seizoensafsluiter op 13 december in Abu Dhabi, de enige races dit jaar buiten Europa. Zodoende worden er dit jaar in totaal toch nog zeventien grands prix verreden.
De Grote Prijs van Turkije werd in 2011 voor het laatst gehouden, met Sebastian Vettel in een Red Bull-bolide als winnaar. "We zijn trots om te kunnen aankondigen dat Turkije, Bahrein en Abu Dhabi onderdeel zijn geworden van het seizoen 2020", zegt Chase Carey, de baas van de Formule 1.
Als gevolg van de coronacrisis werd de start van het seizoen maanden uitgesteld. Inmiddels zijn er zes grands prix gereden, allemaal zonder publiek. Komend weekeinde staat de Grote Prijs van België op het programma. Verstappen neemt in het WK-klassement de tweede plaats in, op 37 punten van titelverdediger Lewis Hamilton.
GP China geschrapt
Aanvankelijk zou het seizoen uit 22 races bestaan. De Formule 1-organisatie heeft de GP van China definitief geschrapt voor dit jaar. Die race zou eigenlijk aan het begin van het seizoen worden gehouden, maar werd tot nader order uitgesteld. Het komt in 2020 niet meer van een wedstrijd op Chinese bodem.
De Formule 1 hoopt later dit jaar bij enkele races toch een gereduceerd aantal toeschouwers te kunnen toelaten. Waar dat gaat gebeuren, is nog niet duidelijk.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
3 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
5 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.
6 uur geleden