Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1 na negen jaar terug naar Turkije

Formule 1 na negen jaar terug naar Turkije

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert na negen jaar terug in Turkije. Max Verstappen en de andere coureurs racen op zondag 15 november over het circuit van Istanbul Park. De kalender voor dit jaar is ook uitgebreid met twee races in Bahrein (29 november en 6 december) en de seizoensafsluiter op 13 december in Abu Dhabi, de enige races dit jaar buiten Europa. Zodoende worden er dit jaar in totaal toch nog zeventien grands prix verreden.

De Grote Prijs van Turkije werd in 2011 voor het laatst gehouden, met Sebastian Vettel in een Red Bull-bolide als winnaar. "We zijn trots om te kunnen aankondigen dat Turkije, Bahrein en Abu Dhabi onderdeel zijn geworden van het seizoen 2020", zegt Chase Carey, de baas van de Formule 1.

Als gevolg van de coronacrisis werd de start van het seizoen maanden uitgesteld. Inmiddels zijn er zes grands prix gereden, allemaal zonder publiek. Komend weekeinde staat de Grote Prijs van België op het programma. Verstappen neemt in het WK-klassement de tweede plaats in, op 37 punten van titelverdediger Lewis Hamilton.

GP China geschrapt

Aanvankelijk zou het seizoen uit 22 races bestaan. De Formule 1-organisatie heeft de GP van China definitief geschrapt voor dit jaar. Die race zou eigenlijk aan het begin van het seizoen worden gehouden, maar werd tot nader order uitgesteld. Het komt in 2020 niet meer van een wedstrijd op Chinese bodem.

De Formule 1 hoopt later dit jaar bij enkele races toch een gereduceerd aantal toeschouwers te kunnen toelaten. Waar dat gaat gebeuren, is nog niet duidelijk.

Meer uit Sport

Titelverdedigster Sabalenka moeizaam naar halve finale US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).

3 uur geleden
Van de Zandschulp woensdag laat in actie voor kwartfinale

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.

4 uur geleden
Brit Brennan wil in thuisland eerste gele trui in de Tour pakken

LA RÁBIDA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft zijn zinnen gezet op het veroveren van de gele trui in de eerste etappe van de Tour de France in 2027. Dat zei de 21-jarige Britse sprinter van Visma - Lease a Bike dinsdag na zijn vierde ritzege in de Vuelta in het flashinterview. De Tour begint volgend jaar in het Verenigd Koninkrijk met een etappe van Edinburgh naar Carlisle.

5 uur geleden
Brennan sprint naar vierde ritzege in Vuelta

LA RÁBIDA (ANP) - Matthew Brennan heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was dinsdag in de zestiende etappe met afstand de beste in de massasprint. De Fransman Bryan Coquard werd voor de tweede keer deze Vuelta tweede achter Brennan. De Belg Vito Braet werd derde. Het is de vijfde etappezege voor Visma - Lease a Bike in deze Ronde van Spanje.

6 uur geleden
Oud-voetballer Totti adviseur basketbalclub uit Rome

ROME (ANP/AFP) - Oud-voetballer Francesco Totti wordt adviseur van Maxima, een nieuwe basketbalclub in Rome. De voormalige speler van AS Roma en international zegt dat hij eerder aanbiedingen voor functies bij het Italiaans elftal en AS Roma heeft afgeslagen.

8 uur geleden
Tennisster Gauff naar laatste acht op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de laatste acht bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse rekende in twee sets af met landgenote Iva Jovic: 6-1 6-4.

14 uur geleden
Zverev tegenstander van Van de Zandschulp in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).

18 uur geleden