Formule 1 met 20.000 fans op Nürburgring
NÜRBURG (ANP) - Bij de terugkeer van de Formule 1 op de Nürburgring mogen volgende maand zo'n 20.000 toeschouwers aanwezig zijn. De organisatie van de Grote Prijs van de Eifel heeft van de regionale autoriteiten toestemming gekregen om fans toe te laten. De koningsklasse van de autosport keert na 7 jaar terug op het beroemde circuit. De race is op zondag 11 oktober.
De kaartverkoop start dinsdag. Vanaf 199 euro kunnen de autosportliefhebbers van vrijdag tot en met zondag bij het hele raceweekeinde aanwezig zijn.
De GP op de Nürburgring stond aanvankelijk niet op de kalender voor dit jaar, maar werd daar in juli aan toegevoegd toen het programma als gevolg van de coronacrisis overhoop was gegooid. Heel wat races van het oorspronkelijke schema konden niet doorgaan, zoals de Dutch GP op Zandvoort. Pas bij de laatste grand prix, ruim een week geleden op Mugello, werd een beperkt aantal fans toegelaten op het circuit.
De Duitse coureur Sebastian Vettel was in 2013 in een Red Bull-bolide de laatste winnaar op de ruim 5,1 kilometer lange Nürburgring. De GP van Duitsland verhuisde daarna naar Hockenheim.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Oud-zwemster Ranomi Kromowidjojo treedt op 1 oktober toe tot de directie van wereldzwembond World Aquatics. De drievoudig olympisch kampioene krijgt als 'engagement director' de taak om de sporters zo goed mogelijk te begeleiden en ondersteunen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft extra vertrouwen gekregen van haar laatste race op de 800 meter bij de Diamond League in Zürich. De 26-jarige atlete rende een groot deel van die race aan de leiding en eindigde in een nieuw Nederlands record. Broeders-Bol moest wel Europees kampioene Audrey Werro voor zich dulden, maar liep met de tweede tijd van 1.54,71 0,7 seconde van haar eigen beste toptijd af.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Mathieu van der Poel is de kopman van de Nederlandse wielerploeg voor de wegrace op de WK in Montréal. De winnaar van de laatste etappe van de Tour de France krijgt op 27 september hulp van zijn ploeggenoten Daan Hoole, Bart Lemmen, Tim van Dijke, Bauke Mollema, Pascal Eenkhoorn, Menno Huising en Mathijs Paasschens. Hoole fietst ook de tijdrit.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft op de US Open haar jacht op titelprolongatie voortgezet met een vlotte zege in de tweede ronde op de Russische qualifier Polina Jatsenko. De als eerste geplaatste Belarussische won in New York met 6-1 6-1 van de nummer 160 van de wereldranglijst.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong (26) heeft op de US Open voor het eerst de tweede ronde bereikt. De Nederlandse nummer 100 van de wereld rekende in de eerste ronde af met de Italiaan Francesco Passaro (25), de mondiale nummer 207. Hij had daar vijf sets voor nodig: 2-6 6-2 4-6 6-3 6-2.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Basketbalclub Los Angeles Clippers is door de Amerikaanse profcompetitie NBA fors bestraft voor het omzeilen van het salarisplafond bij sterspeler Kawhi Leonard. Volgens onderzoek kreeg de 35-jarige basketballer via een sponsordeal een deel van zijn salaris betaald, waardoor de club hem meer kon betalen dan volgens het salarisplafond is geoorloofd.
17 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De clubs in de Premier League hebben voor het tweede jaar op rij het transferrecord verbroken. De clubs hebben gezamenlijk 3,5 miljard pond, zo'n 4 miljard euro, uitgegeven. Dat is meer dan het record van 3,6 miljard euro van afgelopen jaar.
23 uur geleden