Formule 1 met 20.000 fans op Nürburgring
NÜRBURG (ANP) - Bij de terugkeer van de Formule 1 op de Nürburgring mogen volgende maand zo'n 20.000 toeschouwers aanwezig zijn. De organisatie van de Grote Prijs van de Eifel heeft van de regionale autoriteiten toestemming gekregen om fans toe te laten. De koningsklasse van de autosport keert na 7 jaar terug op het beroemde circuit. De race is op zondag 11 oktober.
De kaartverkoop start dinsdag. Vanaf 199 euro kunnen de autosportliefhebbers van vrijdag tot en met zondag bij het hele raceweekeinde aanwezig zijn.
De GP op de Nürburgring stond aanvankelijk niet op de kalender voor dit jaar, maar werd daar in juli aan toegevoegd toen het programma als gevolg van de coronacrisis overhoop was gegooid. Heel wat races van het oorspronkelijke schema konden niet doorgaan, zoals de Dutch GP op Zandvoort. Pas bij de laatste grand prix, ruim een week geleden op Mugello, werd een beperkt aantal fans toegelaten op het circuit.
De Duitse coureur Sebastian Vettel was in 2013 in een Red Bull-bolide de laatste winnaar op de ruim 5,1 kilometer lange Nürburgring. De GP van Duitsland verhuisde daarna naar Hockenheim.
Meer uit Sport
ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
29 minuten geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
21 uur geleden