Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-legende Frank Williams voor kerst uit ziekenhuis

Formule 1-legende Frank Williams voor kerst uit ziekenhuis

GROVE (ANP) - Frank Williams, oprichter van renstal Williams en jarenlang teambaas van het Britse Formule 1-team, mag thuis kerst vieren. De 78-jarige Engelsman heeft het ziekenhuis verlaten. Williams werd begin vorige week opgenomen. De familie wilde om privéredenen niet zeggen waarom Williams naar het ziekenhuis moest.

"We zijn verheugd te kunnen zeggen dat Sir Frank uit het ziekenhuis is ontslagen en nu thuis aan het herstellen is", meldt de renstal op Twitter. "De familie Williams wil iedereen bedanken voor de steun in deze moeilijke tijd en iedereen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar wensen."

Williams richtte in 1977 samen met Patrick Head het Formule 1-team op dat negen wereldtitels bij de constructeurs vierde en ook zeven wereldkampioenen leverde. De Canadees Jacques Villeneuve was in 1997 de laatste wereldkampioen van het team. De laatste jaren rijdt Williams vooral achteraan het veld rond. Dit seizoen wisten de coureurs George Russell, Nicholas Latifi en Jack Aitken, die Russell in één race verving, geen enkel WK-punt te pakken voor het team.

Sir Frank Williams belandde na een zwaar verkeersongeval in 1986 met een dwarslaesie in een rolstoel. Hij bleef echter het team leiden. Pas in 2012 deed hij een stapje terug en gaf de dagelijkse leiding in handen van zijn dochter Claire. Dit jaar nam zij afscheid van het team, dat door geldgebrek op zoek moest naar financiers en in handen is gekomen van de Amerikaanse investeringsmaatschappij Dorilton Capital.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

11 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

12 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

13 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

13 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

13 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

14 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

14 uur geleden