Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-legende Frank Williams voor kerst uit ziekenhuis

Formule 1-legende Frank Williams voor kerst uit ziekenhuis

GROVE (ANP) - Frank Williams, oprichter van renstal Williams en jarenlang teambaas van het Britse Formule 1-team, mag thuis kerst vieren. De 78-jarige Engelsman heeft het ziekenhuis verlaten. Williams werd begin vorige week opgenomen. De familie wilde om privéredenen niet zeggen waarom Williams naar het ziekenhuis moest.

"We zijn verheugd te kunnen zeggen dat Sir Frank uit het ziekenhuis is ontslagen en nu thuis aan het herstellen is", meldt de renstal op Twitter. "De familie Williams wil iedereen bedanken voor de steun in deze moeilijke tijd en iedereen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar wensen."

Williams richtte in 1977 samen met Patrick Head het Formule 1-team op dat negen wereldtitels bij de constructeurs vierde en ook zeven wereldkampioenen leverde. De Canadees Jacques Villeneuve was in 1997 de laatste wereldkampioen van het team. De laatste jaren rijdt Williams vooral achteraan het veld rond. Dit seizoen wisten de coureurs George Russell, Nicholas Latifi en Jack Aitken, die Russell in één race verving, geen enkel WK-punt te pakken voor het team.

Sir Frank Williams belandde na een zwaar verkeersongeval in 1986 met een dwarslaesie in een rolstoel. Hij bleef echter het team leiden. Pas in 2012 deed hij een stapje terug en gaf de dagelijkse leiding in handen van zijn dochter Claire. Dit jaar nam zij afscheid van het team, dat door geldgebrek op zoek moest naar financiers en in handen is gekomen van de Amerikaanse investeringsmaatschappij Dorilton Capital.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

35 minuten geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

4 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

5 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

5 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

7 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

9 uur geleden