Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-legende Frank Williams voor kerst uit ziekenhuis

Formule 1-legende Frank Williams voor kerst uit ziekenhuis

GROVE (ANP) - Frank Williams, oprichter van renstal Williams en jarenlang teambaas van het Britse Formule 1-team, mag thuis kerst vieren. De 78-jarige Engelsman heeft het ziekenhuis verlaten. Williams werd begin vorige week opgenomen. De familie wilde om privéredenen niet zeggen waarom Williams naar het ziekenhuis moest.

"We zijn verheugd te kunnen zeggen dat Sir Frank uit het ziekenhuis is ontslagen en nu thuis aan het herstellen is", meldt de renstal op Twitter. "De familie Williams wil iedereen bedanken voor de steun in deze moeilijke tijd en iedereen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar wensen."

Williams richtte in 1977 samen met Patrick Head het Formule 1-team op dat negen wereldtitels bij de constructeurs vierde en ook zeven wereldkampioenen leverde. De Canadees Jacques Villeneuve was in 1997 de laatste wereldkampioen van het team. De laatste jaren rijdt Williams vooral achteraan het veld rond. Dit seizoen wisten de coureurs George Russell, Nicholas Latifi en Jack Aitken, die Russell in één race verving, geen enkel WK-punt te pakken voor het team.

Sir Frank Williams belandde na een zwaar verkeersongeval in 1986 met een dwarslaesie in een rolstoel. Hij bleef echter het team leiden. Pas in 2012 deed hij een stapje terug en gaf de dagelijkse leiding in handen van zijn dochter Claire. Dit jaar nam zij afscheid van het team, dat door geldgebrek op zoek moest naar financiers en in handen is gekomen van de Amerikaanse investeringsmaatschappij Dorilton Capital.

Meer uit Sport

Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

30 minuten geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

2 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

3 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

9 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

20 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

21 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

22 uur geleden