Formule 1-legende Frank Williams voor kerst uit ziekenhuis
GROVE (ANP) - Frank Williams, oprichter van renstal Williams en jarenlang teambaas van het Britse Formule 1-team, mag thuis kerst vieren. De 78-jarige Engelsman heeft het ziekenhuis verlaten. Williams werd begin vorige week opgenomen. De familie wilde om privéredenen niet zeggen waarom Williams naar het ziekenhuis moest.
"We zijn verheugd te kunnen zeggen dat Sir Frank uit het ziekenhuis is ontslagen en nu thuis aan het herstellen is", meldt de renstal op Twitter. "De familie Williams wil iedereen bedanken voor de steun in deze moeilijke tijd en iedereen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar wensen."
Williams richtte in 1977 samen met Patrick Head het Formule 1-team op dat negen wereldtitels bij de constructeurs vierde en ook zeven wereldkampioenen leverde. De Canadees Jacques Villeneuve was in 1997 de laatste wereldkampioen van het team. De laatste jaren rijdt Williams vooral achteraan het veld rond. Dit seizoen wisten de coureurs George Russell, Nicholas Latifi en Jack Aitken, die Russell in één race verving, geen enkel WK-punt te pakken voor het team.
Sir Frank Williams belandde na een zwaar verkeersongeval in 1986 met een dwarslaesie in een rolstoel. Hij bleef echter het team leiden. Pas in 2012 deed hij een stapje terug en gaf de dagelijkse leiding in handen van zijn dochter Claire. Dit jaar nam zij afscheid van het team, dat door geldgebrek op zoek moest naar financiers en in handen is gekomen van de Amerikaanse investeringsmaatschappij Dorilton Capital.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
6 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
7 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
15 uur geleden