Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1 komt in 2026 voor laatste keer naar Zandvoort

Formule 1 komt in 2026 voor laatste keer naar Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De Formule 1 komt in 2026 voor de laatste keer naar Zandvoort. De organisatie van de Dutch Grand Prix laat weten dat het contract met de koningsklasse van de autosport met een jaar is verlengd. Daarna komt er een einde aan de samenwerking.

De Dutch Grand Prix zegt op het hoogtepunt te willen stoppen, na vier succesvolle edities en met dus nog twee races voor de boeg. De allerlaatste editie van 2026 moet een bijzondere finale worden, met een sprintrace. De exacte datum voor voorlopig de laatste grand prix in Zandvoort wordt in de loop van volgend jaar bekendgemaakt.

"Wat we tot nu toe hebben bereikt is zonder twijfel een groot succes", laat Robert van Overdijk weten. "De waardering van onze bezoekers, de coureurs en de teams is ongekend en daar zijn we ongelooflijk trots op", vervolgt de directeur van de Dutch Grand Prix. "Hoewel de aankondiging van vandaag het einde betekent van een historisch tijdperk in de Nederlandse autosport, zijn we ervan overtuigd dat er nog veel meer is waar fans naar uit kunnen kijken tijdens de Dutch Grand Prix in 2025 en 2026, inclusief een sprintrace in 2026. We zijn een particuliere onderneming en we moeten de kansen die het evenement biedt afwegen tegen andere risico's en verantwoordelijkheden."

Grote blikvanger

De Formule 1 keerde in 2021 na bijna 36 jaar terug in Zandvoort, met Max Verstappen als grote blikvanger. De wereldkampioen won de afgelopen vier jaar driemaal voor eigen publiek. "Ik ben ongelooflijk dankbaar voor het werk dat het team van de Dutch Grand Prix de afgelopen jaren heeft verricht", meldt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Ze hebben de lat voor Europese Grand Prixs hoger gelegd als het gaat om spektakel en entertainment. Ze hebben ook de ontwikkeling van jong talent gesteund door F2, F3 en onze F1 Academy-series te organiseren. En er is baanbrekend werk verricht op het gebied van duurzame oplossingen. Er lagen veel opties op tafel, waaronder afwisseling of jaarlijkse evenementen. We respecteren de beslissing van de promotor om de race in 2026 te beëindigen."

Volgens sportief directeur Jan Lammers heeft de Dutch Grand Prix zich gepositioneerd tussen de grootste sportevenementen in de geschiedenis van Nederland. Hij vindt dat de wedstrijden in Zandvoort zich kunnen meten met beroemde races in Monaco, Las Vegas en Melbourne. "Nu richten we ons volledig op de editie van 2025 en kijken uit naar de race in 2026 met voor het eerst de toevoeging van een sprintrace", reageert hij.

Meer uit Sport

Van de Bunt pakt op OKT tweede olympisch ticket op 10 kilometer

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.

1 uur geleden
Noor Carlsen wint voor zesde keer wereldtitel snelschaken

DOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.

1 uur geleden
Kok pakt olympisch ticket op 500 meter, Leerdam tweede

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen haar tweede ticket voor de Spelen van Milaan veroverd. De regerend wereldkampioene op de 500 meter was in de eerste omloop op die afstand op het OKT veruit de beste met 36,87 en ging zelfs niet van start in de tweede omloop.

2 uur geleden
Kyrgios wint 'Battle of the Sexes' in het tennis van Sabalenka

DUBAI (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios (30) heeft de 'Battle of the Sexes' gewonnen van de Belarussische Aryna Sabalenka (27). De nummer 671 van de wereld bij de mannen was in de Coca-Cola Arena van Dubai in twee sets te sterk voor de nummer 1 bij de vrouwen: 6-3 6-3. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld de winnaar van de demonstratiewedstrijd verdiende.

3 uur geleden
Kok op OKT beste op eerste 500 meter met baanrecord

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.

5 uur geleden
Nys klopt Del Grosso in wereldbekerveldrit Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.

5 uur geleden
Brand is ook in wereldbekercross Dendermonde iedereen te snel af

DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.

7 uur geleden