Formule 1-kampioen Hamilton vindt simulator maar niks
BRACKLEY (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Formule 1 Lewis Hamilton maakt amper gebruik van de simulator en vindt de wandelende verkenning van de circuits tijdverspilling. Dat bekent de Engelsman op Sky Sports.
De coureur van Mercedes, die het jaar is begonnen met drie zeges in de eerste vier races en afgelopen zondag in de Grote Prijs van Spanje voor de honderdste keer van poleposition startte, zit zelden in de simulator om virtueel over de Formule 1-circuits te rijden en zo de finesses van de baan te bestuderen. "Ik doe misschien twintig rondjes in een jaar. Ik heb er geen belangstelling voor", aldus de 36-jarige Hamilton.
Ook de verkenning van het circuit, die veel coureurs wandelend doen samen met de technici uit hun teams op de dag voorafgaande aan de trainingen, slaat Hamilton steevast over. "Toen ik jonger was, deed ik dat nog wel, maar ik heb ontdekt dan het een zinloze bezigheid is. Het is toch heel anders als je op volle snelheid over de baan rijdt. Dus die energie spaar ik liever."
Meer uit Sport
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
1 uur geledenEUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken is op het onderdeel discuswerpen bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene tweede geworden. De 26-jarige Nederlandse kwam in haar tweede poging tot 68,21 meter. Haar landgenote Alida van Daalen wierp een afstand van 65,02 meter, goed voor de derde plaats. Het goud ging naar Valarie Sion uit de Verenigde Staten, die 68,64 meter noteerde.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
20 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
22 uur geleden