Formule 1-kampioen Hamilton vindt simulator maar niks
BRACKLEY (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Formule 1 Lewis Hamilton maakt amper gebruik van de simulator en vindt de wandelende verkenning van de circuits tijdverspilling. Dat bekent de Engelsman op Sky Sports.
De coureur van Mercedes, die het jaar is begonnen met drie zeges in de eerste vier races en afgelopen zondag in de Grote Prijs van Spanje voor de honderdste keer van poleposition startte, zit zelden in de simulator om virtueel over de Formule 1-circuits te rijden en zo de finesses van de baan te bestuderen. "Ik doe misschien twintig rondjes in een jaar. Ik heb er geen belangstelling voor", aldus de 36-jarige Hamilton.
Ook de verkenning van het circuit, die veel coureurs wandelend doen samen met de technici uit hun teams op de dag voorafgaande aan de trainingen, slaat Hamilton steevast over. "Toen ik jonger was, deed ik dat nog wel, maar ik heb ontdekt dan het een zinloze bezigheid is. Het is toch heel anders als je op volle snelheid over de baan rijdt. Dus die energie spaar ik liever."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
1 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
5 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
9 uur geleden