Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-kampioen Hamilton na test: ik kan het nog

Formule 1-kampioen Hamilton na test: ik kan het nog

SILVERSTONE (ANP) - Zesvoudig wereldkampioen Formule 1 Lewis Hamilton heeft woensdag voor het eerst sinds de testdagen in februari achter het stuur gezeten van een bolide van Mercedes. Hij legde op circuit Silverstone in Groot-Brittannië testronden af in de Mercedes W09, de auto waarmee hij in 2018 zijn vijfde wereldtitel veroverde.

De Formule 1 maakt zich op voor de eerste race van het seizoen na een maandenlange pauze vanwege de coronacrisis. Op 5 juli is de aftrap in Oostenrijk. Mercedes en Ferrari zijn voor zover bekend de enige twee teams die zich met een privétest voorbereiden. "Het was heerlijk om weer in de auto te zitten", zei de Brit na afloop. "Altijd vraag je je na zo'n lange pauze - het was dit keer 103 dagen geloof ik - of je het nog kunt. Dan is het een lekker gevoel om erachter te komen dat je het natuurlijk nog kan. Ik ben fit en er klaar voor."

Mercedes nam op Silverstone de veiligheidsmaatregelen in acht die straks bij de races van kracht zijn om besmetting met het coronavirus te voorkomen. Coureurs en monteurs droegen mondkapjes en hielden afstand van elkaar.

Meer uit Sport

Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

23 minuten geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

1 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

1 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

3 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

3 uur geleden
Tennisser Den Ouden wint bij debuut in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.

3 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

4 uur geleden