Formule 1-kampioen Hamilton na test: ik kan het nog
SILVERSTONE (ANP) - Zesvoudig wereldkampioen Formule 1 Lewis Hamilton heeft woensdag voor het eerst sinds de testdagen in februari achter het stuur gezeten van een bolide van Mercedes. Hij legde op circuit Silverstone in Groot-Brittannië testronden af in de Mercedes W09, de auto waarmee hij in 2018 zijn vijfde wereldtitel veroverde.
De Formule 1 maakt zich op voor de eerste race van het seizoen na een maandenlange pauze vanwege de coronacrisis. Op 5 juli is de aftrap in Oostenrijk. Mercedes en Ferrari zijn voor zover bekend de enige twee teams die zich met een privétest voorbereiden. "Het was heerlijk om weer in de auto te zitten", zei de Brit na afloop. "Altijd vraag je je na zo'n lange pauze - het was dit keer 103 dagen geloof ik - of je het nog kunt. Dan is het een lekker gevoel om erachter te komen dat je het natuurlijk nog kan. Ik ben fit en er klaar voor."
Mercedes nam op Silverstone de veiligheidsmaatregelen in acht die straks bij de races van kracht zijn om besmetting met het coronavirus te voorkomen. Coureurs en monteurs droegen mondkapjes en hielden afstand van elkaar.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is geschrokken van de vele haatberichten die hij kreeg op zijn sociale media na de Grote Prijs van Spanje in Madrid. Ook zijn vriendin en familie werden bedreigd, zegt de coureur van Alpine op de vaksite the-race.com. "Ik ben een topsporter, dus ik weet dat ik in de spotlights sta. Maar de omvang van de bedreigingen en aanvallen was volstrekt ongepast."
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
1 dag geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
1 dag geleden