Formule 1-kampioen Hamilton denkt op Monza aan koningin Elizabeth
MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton is naar eigen zeggen "in gedachten en met gebeden" bij koningin Elizabeth. De 37-jarige Brit hoorde voorafgaand aan de Grote Prijs van Italië het nieuws over de zorgelijke gezondheidstoestand van de 96-jarige vorstin.
"Dat is zeker zorgwekkend", aldus Hamilton tijdens de persconferentie in Monza. "Ze is zo'n lange tijd zo'n sterke leider geweest. Ik weet dat ze ook altijd een vechter is. Mijn gedachten zijn bij haar en haar familie", aldus Hamilton, die na het veroveren van zijn eerste wereldtitel in 2008 een ridderorde kreeg van de Britse koningin en toen een lunch had met Queen Elizabeth II. Eind vorig jaar werd de Brit door prins Charles, de oudste zoon van Elizabeth, op Windsor Castle tot ridder geslagen. Enkele dagen daarvoor had Hamilton de strijd om de wereldtitel verloren van Max Verstappen.
"Ik heb niet meer informatie dan jullie, ik weet verder niets over de situatie. Ik hoop dat er snel beter nieuws komt. Mijn gebeden zijn voor haar", zei de coureur van Mercedes, die recordhouder is in de Formule 1 wat betreft onder meer overwinningen en polepositions. Met zeven wereldtitels deelt hij het record met de Duitser Michael Schumacher.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
6 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
8 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
9 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
10 uur geleden