Formule 1-kampioen Hamilton denkt op Monza aan koningin Elizabeth
MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton is naar eigen zeggen "in gedachten en met gebeden" bij koningin Elizabeth. De 37-jarige Brit hoorde voorafgaand aan de Grote Prijs van Italië het nieuws over de zorgelijke gezondheidstoestand van de 96-jarige vorstin.
"Dat is zeker zorgwekkend", aldus Hamilton tijdens de persconferentie in Monza. "Ze is zo'n lange tijd zo'n sterke leider geweest. Ik weet dat ze ook altijd een vechter is. Mijn gedachten zijn bij haar en haar familie", aldus Hamilton, die na het veroveren van zijn eerste wereldtitel in 2008 een ridderorde kreeg van de Britse koningin en toen een lunch had met Queen Elizabeth II. Eind vorig jaar werd de Brit door prins Charles, de oudste zoon van Elizabeth, op Windsor Castle tot ridder geslagen. Enkele dagen daarvoor had Hamilton de strijd om de wereldtitel verloren van Max Verstappen.
"Ik heb niet meer informatie dan jullie, ik weet verder niets over de situatie. Ik hoop dat er snel beter nieuws komt. Mijn gebeden zijn voor haar", zei de coureur van Mercedes, die recordhouder is in de Formule 1 wat betreft onder meer overwinningen en polepositions. Met zeven wereldtitels deelt hij het record met de Duitser Michael Schumacher.
Meer uit Sport
AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
1 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
1 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
2 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
6 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
12 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
17 uur geleden